ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide_26.jpg ./i/slide_21.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_29.jpg

Wieczór baletowy w Teatrze Wielkim

Balet dla przeciętnego widza wielokrotnie ogranicza się do sztandarowych scen Jeziora łabędziego. Dzięki Kulturze w zasięgu ręki dofinansowanej ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury młodsi i starsi, w tym osoby niepełnosprawne mogli uczestniczyć we wspaniałym wieczorze baletowym w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Korsarz Legrisa to przepiękne sceny, obrazy, kompozycje i choreografie w wykonaniu zespołu baletowego, ale również niezwykłe układy duetów i popisów solowych.

Ekspresyjna muzyka przeplatana była nostalgicznymi kompozycjami. Tworzyła ona świetne tło dla wspaniałego przedstawienia.
Zarówno główni soliści, jak i pozostali wykonawcy byli doskonali, zostali docenieni za mistrzostwo oraz umiejętności taneczne.
Spotkanie z tańcem klasycznym dla większości było pierwszą wizytą w baletowym świecie, mamy nadzieję, że po takim spotkaniu, powroty do teatru będą gwarantowane. Balet Korsarz był wspaniałą lekcją i nauką szacunku dla tradycji tańca.
Piękne chwile i wspaniałe układy taneczne pozostaną w pamięci.

Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

Partnerzy:
Starostwo Powiatowe w Łomży
Zespół Szkół Specjalnych w Łomży
Fundacja Sztuk i Dialogu

Pomocy finansowej udzieliło Starostwo Powiatowe w Łomży.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.2021-10-04 13:07 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl
Numer konta ROK w Łomży
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
55 8762 0009 0003 3095 2000 0010