ROK

./i/slide20.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide28.jpg ./i/slide_34.jpg

Zmarł Zbigniew Pieńkowski

Zbigniew Pieńkowski pochodził z Drozdowa. Był tancerzem, solistą, pedagogiem, kierownikiem baletu, choreografem w teatrach zawodowych i choreografem w zespołach pieśni i tańca. W latach 1988-1993 - był kierownikiem artystycznym i choreografem Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża''.
Msza żałobna odbędzie się w kościele parafialnym w Drozdowie w poniedziałek o godzinie 12.00.

Zbigniew Pieńkowski był postacią wyjątkową. Urodził się w Drozdowie w 1926 roku. Jako kilkunastoletni chłopak spędził pięć lat na zsyłce w Kazachstanie. Były to lata, jak wspominał, „o których nie śnił w najbardziej koszmarnych snach swoich”. Po powrocie do Polski, jako uczeń budowlanki, zapisuje się do kółka tanecznego. Tak rozpoczyna się taneczna przygoda Zbigniewa Pieńkowskiego, która była spełnieniem jego marzeń i nadała sens życiu. Zbigniew Pieńkowski był zawodowym tancerzem, choreografem kilkudziesięciu zespołów pieśni i tańca w Polsce i zagranicą. Przede wszystkim: Zespołu Pieśni i Tańca „Krakowiacy” – przez 32 lata, oraz Zespołu „Krakus” – przez lat 26. Do rodzinnego Drozdowa powrócił w 1986 roku. Tu podjął pracę choreografa w Zespole Pieśni i Tańca „Łomża”. Pracował, dopóki pozwalało mu na to zdrowie.

2012-01-12 13:28 Opublikował: Administrator

Sukces grupy tanecznej ,,Tacy sami

W dniach 19 – 23 listopada 2011 roku 20 – osobowa delegacja z powiatu łomżyńskiego uczestniczyła po raz drugi w finale międzynarodowego projektu MODE H w Tours we Francji. W skład delegacji weszli Członek Zarządu Powiatu Łomżyńskiego – Adam Sowa, koordynatorzy projektu – Natalia Nadolna i Joanna Olszewska, przedstawiciel i zarazem choreograf Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży – Agnieszka Żemek, tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Łomża oraz osoby niepełnosprawne.

Wyjazd był efektem porozumienia jakie zostało zawarte w 2009 roku przez Powiat Łomżyński i Stowarzyszenie L'Association MODE H Europe Tours we Francji. Celem projektu była integracja środowiska osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi poprzez sztukę oraz zmianę środowiska obu środowisk w zakresie wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Głównym zadaniem grup uczestniczących w projekcie było przygotowanie spektakli taneczno – muzycznych do wybranych przez siebie musicali. Grupa Polska „TACY SAMI” wybrała muzykę do filmu „Gorączka sobotniej nocy” do którego choreografię przygotowała Agnieszka Żemek z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży od lat związana z Zespołem Pieśni i Tańca „Łomża”. Przez ponad pół roku trwały intensywne przygotowania do tego spektaklu tanecznego. Podczas gali finałowej 22 listopada, 12 osobowa Polska grupa z udziałem 6 osób niepełnosprawnych w sali widowiskowej Vinci zagrała dwa przedstawienia, które obejrzało ponad cztery tysiące widzów. Występ został gorąco przyjęty przez publiczność oraz nagrodzony gromkimi owacjami. Oprócz Polski swoje programy zaprezentowały również: Francja Rumunia, Włochy, Hiszpania, Litwa, Belgia, Łotwa, Portugalia. Poruszającym momentem był finał spektaklu, w którym udział wzięli wszyscy tancerze (150 osób) którzy zatańczyli do muzyki „Le bal”.

Elementem wizyty w Tours były wieczory integracyjne, podczas których każda z grup miała okazje do prezentacji własnego kraju oraz zwiedzania przepięknych zamków nad Loarą tj. Chambard i Cheverny, malowniczej miejscowości Tours i Muzeum Rzemiosła. Uczestnicy wrócili z bagażem nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.

Wyjazd grupy ,,Tacy sami'' wsparł również Prezydent Miasta Łomża - Mieczysław Czerniawski.

Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w projekt serdecznie dziękujemy.

2011-11-29 13:45 Opublikował: Administrator

Mieć w miłości kraj ojczysty

12 listopada w kościele Krzyża Świętego w Łomży punktualnie o godzinie 18.30
rozpoczął się niezwykły koncert zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.
Do świątyni adaptowanej na profesjonalną salę koncertową przybyły ogromne rzesze publiczności.

 

Kiedy zapaliły się światła na scenie pojawił się Jacek Szymański,

serdecznie przywitał przybyłą publiczność oraz oficjalnych gości: Starostę Łomżyńskiego, pana

Lecha Marka Szabłowskiego z małżonką, wicestarostę łomżyńskiego pana Krzysztofa Kozickiego,

przedstawiciela Prezydenta Miasta Łomża, panią Ewę Grygo naczelnika wydziału kultury, posła

RP, pana Lecha Kołakowskiego. Jacek Szymański serdecznie pozdrowił członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka, który od lat wspiera finansowanie Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. W imieniu organizatora koncertu podziękował Biskupowi Łomżyńskiemu, Stanisławowi Stefankowi i proboszczowi Andrzejowi Godlewskimu za patronat nad tym wydarzeniem i zgodę na koncert w tej „najpopularniejszej w Łomży sali koncertowej”


„Poloneza czas zacząć - Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
....... Brzmią zewsząd okrzyki:
"Ach to może ostatni! patrzcie młodzi,
Może ostatni, co tak poloneza wodzi!"


tak zapowiedział pojawiające się pary Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' prowadzący koncert Dariusz Wójcik. Zaczęło się od poloneza. Podziw budziły stroje i umiejętności wykonawców. Pary tańczyły w rytm dostojnej muzyki, a publiczność gromkimi oklaskami podziękowała schodzącym ze sceny wykonawcom.

Następnie na scenie pojawili się Ewelina Wojciechowska, sopran, Dariusz Wójcik, bas, Jacek Szymański, tenor, wspomagani przez Pawła Lipskiego, wykonali utwór „Witaj, majowa jutrzenko''.

Pieśń przywołuje pamięć Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie. Chwilę później Dariusz Wójcik przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne końca XVIII wieku naszej ojczyzny. Kolejno publiczność wysłuchała w przepięknych wykonaniach: ,,Poloneza Ogińskiego'' i pieśni włościan krakowskich „ Dalej chłopcy, dalej żywo”. I znów na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Łomża'' wykonując żywiołowo, ze stopniowo narastającym tempem tańce kurpiowskie.

W kolejnej części koncertu zaprezentowane zostały pieśni z okresu wojen napoleońskich, powstania listopadowego, między innymi „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Warszawianka'', wszystkie te utwory były entuzjastycznie przyjmowane przez zgromadzoną publiczność. Kolejnym punktem programu był występ dziecięco – młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' w suicie lubelskiej. Publiczność przyjęła zatańczoną suitę kilkuminutowa owacją. W kolejnym chyba najdłuższym bloku wokalnym pojawili się kolejno Jacek Szymański, Dariusz Wójcik, Ewelina Wojciechowska. Z każdym śpiewanym utworem temperatura na widowni rosła. Usłyszeliśmy następujące utwory: ,,O mój rozmarynie”, „Marsz Polonia”, „Rota”, „Ułani, ułani malowane dzieci”,„Przybyli ułani pod okienko”, I Kadrowa” / ,,Raduje się, serce...'', „Białe róże” / ,,Rozkwitają pęki białych róż…'', „Marsz Legionów” / ,,My Pierwsza Brygada'', „Czerwone maki na Monte Cassino”,„Rozszumiały się wierzby płaczące”i z okresu powstania warszawskiego ,,Deszcz jesienny deszcz”. Koncert zakończył ZPiT ,,Łomża” tańcami krakowskimi. Koncert wzbudził zachwyt publiczności, która jeszcze długo po jego zakończeniu oklaskiwała artystów na stojąco wyrażając podziw dla ich talentów. Oby więcej tego typu wydarzeń.



Wystąpili:

Ewelina Wojciechowska sopran

Dariusz Wójcik bas narracja, scenariusz koncertu

Jacek Szymański - tenor

Paweł Lipski akompaniament

Zespół Pieśni i Tańca Łomża

kierownictwo artystyczne Zespołu - Agnieszka Żemek

opracowanie choreografii – Kazimierz Pawczyński

realizacja dźwięku i oświetlenia - Jan Suchodoła

kierownictwo organizacyjne - Jarosław Cholewicki

 

2011-11-14 11:06 Opublikował: Administrator

Marzenie o wolności - koncert muzyki patriotycznej

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, zaprasza na koncerty muzyki patriotycznej ,,Marzenie o wolności'', które odbędą się w dniach 8-12.XI 2011 r., w wykonaniu artystów scen operowych. Wystąpią: Jacek Szymański, Dariusz Wójcik, Ewelina Wojciechowska, Paweł Lipski - akompaniament.

 

Jesteśmy przekonani, że koncerty stanowić będzie duchową ucztę dla widzów i wzbudzą duże zainteresowanie. 

Koncerty odbędą się:

8 listopada 2011 r godz.18.00 - ,,Sen o niepodległej", Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, ul. Szkolna 8
9 listopada 2011 r. godz. 9.00 - ,,Sen o niepodległej", Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, ul. Niemcewicza 17
9 listopada 2011 r. godz. 13.00 - ,,Marzenie o wolności", II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, Pl. Kościuszki 3
10 listopada 2011 r. godz. 9.30 - ,,Marzenie o wolności", kościół parafialny w Jedwabnem
11 listopada 2011 r. godz. 11.30 - ,,Marzenie o wolności", kościół parafialny w Łapach
12 listopada 2011 r. godz. 18.30 - ,,Mieć w miłości kraj ojczysty'' - koncert po mszy świętej, w którym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Łomża oraz Ewelina Wojciechowska (sopran), Jacek Szymański (tenor), Dariusz Wójcik (bas) i Paweł Lipski (akompaniament) -  kościół parafialny pw. Krzyża Św. w Łomży, ul. Zawadzka 55

Patronat honorowy:
Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski
Członek  Zarządu Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek
Prezydent Miasta Łomża - Mieczysław Leon Czerniawski
Paronat medialny: Telewizja Białystok, Telewizja "Skorpion" Radio Nadzieja, Radio Eska, Radio Białystok    www.4lomza.pl , www.wrotapodlasia.plwww.lomza.pl

 

2011-10-10 12:44 Opublikował: Administrator

Harmonijkowy Atak zdobył Łomżę

Michał „Cielak” Kielak, ceniony harmonijkarz - znany z legendy polskiego bluesa Kasy Chorych - ponownie wystąpił w Łomży. Wraz ze składającą się z cenionych muzyków grupą Harmonijkowy Atak wykonał znane standardy, nie tylko bluesowe, wzbudzając aplauz publiczności. Harmonijkowy Atak to jeden z nielicznych zespołów na świecie, mających w składzie aż czterech doskonałych harmonijkarzy.

- Te harmonijki nie grają każda osobno – jest to aranżowane bardziej na zasadzie sekcji dętej – wyjaśnia Michał Kielak. Myślę, że jest to coś niespotykanego. Dochodzi jeszcze do tego potęga brzmienia, wsparta porządną sekcją, dwiema gitarami – jest kopyto!

Sala Regionalnego Ośrodka Kultury wypełniła się w  piątkowy wieczór niemal po brzegi miłośnikami bluesa. Bluesa w formie najbardziej klasycznej z możliwych, odwołującego się do tradycji Delty Missisipi i czarnoskórych prekursorów gatunku, czerpiącego też jednocześnie z białego bluesa, blues rocka czy innych gatunków muzycznych jak soul, funk oraz gospel. Podkreślał to dobór repertuaru wykonanego przez zespół. Pomimo tego, że oktet pracuje obecnie nad drugą płytą zabrakło kompozycji autorskich. Muzycy skoncentrowali się na utworach znanych: niektóre z nich, jak „Hard Times” Raya Charlesa czy „What A Woman” liczyły kilkadziesiąt lat. Były też nowsze przeboje, jak „Bad Girls”, „Steamy Windows”, „Superstition” Steviego Wondera czy na bis nieśmiertelny temat z filmu „Blues Brothers”, „Everybody Needs Somebody to Love”. Rozpisane najczęściej na cztery harmonijki robiły niesamowite wrażenie. Skrzyły się od pojedynków poszczególnych solistów, efektownych, improwizowanych wejść czy partii granych unisono przez wszystkich harmonijkarzy. Nie brakowało wplatanych w poszczególne solówki fragmentów innych, znanych kompozycji, jak zagrane przez Bartosza Łęczyckiego „Summertime” w numerze Stevie’go Raya Vaughana czy gitarowy fragment „Smoke On The Water” w „Take Me To The River”. Były też momenty, że na scenie pozostawał tylko jeden solista, wspierany przez sekcję i gitarzystów. Obaj gitarzyści koncentrowali się na akompaniamencie, ale mieli też swoje pięć minut: także śpiewający Jacek Jaguś w „Bad Girls”, a Piotr Grząślewicz w „Higher And Higher”. Puls wszystkim kompozycjom nadawała zaś sekcja rytmiczna w składzie: Adam Partyka - perkusja i Aleksander Sroka – gitara basowa.

- Mamy to szczęście, ze pracujemy z bardzo dobrymi muzykami: z Blue Machine z Krakowa i J.J. Band z Jeleniej Góry – ocenia Tomasz Kamiński. Tak więc – pierwsza liga. – Pracuje mi się doskonale z chłopakami – dodaje Łukasz Wiśniewski. Tworzymy bardzo mocny skład. Można było momentami odnieść wrażenie, że koncert Harmonijkowego Ataku to właściwie klubowe jam session – z powodu niczym nieskrępowanej swobody, spontaniczności i żywiołowości prezentowanej przez muzyków na scenie.

- Nie ma tutaj totalnej swobody, bo utwory są poaaranżowane, ale coś w tym jest – zamyśla się Michał Kielak. Gdyby była wolna amerykanka wiadomo, jak by się to skończyło. Ale solówki wymyślamy na poczekaniu, często improwizujemy. Zespół, czerpiąc z na pozór odmiennych gatunków muzycznych zdołał stworzyć porywającą w wydaniu koncertowym eklektyczną mieszankę wszystkiego, co najlepsze w bluesie i gatunkach pochodnych.

- Blues jest muzyką, przy której można tańczyć, wypoczywać, ale też szybko nauczyć się grać inne gatunki muzyki – ocenia Bartosz Łęczycki. Siłą bluesa jest jego prosta forma, przekaz emocjonalny, który niesie oraz specyficzny puls, który trafia prosto do serca. Mamy obecnie coraz większy renesans bluesa i coraz więcej osób wraca do tego gatunku, bo jest to muzyka wiecznie żywa i aktualna. Co prawa się zmienia, jest przetwarzany za pomocą współczesnych metod, środków i instrumentów, ale nadal funkcjonuje i ma się coraz lepiej – szczególnie w Polsce.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk

 

2011-10-05 09:12 Opublikował: Administrator

Zapraszamy osoby niepełnosprawne do udziału w projekcie MODE H 2011

Starostwo Powiatowe w Łomży oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży po raz drugi bierze udział w Międzynarodowym Projekcie MODE H. W ubiegłym roku grupa z Łomży – jako jedyna z Polski przygotowała i zaprezentowała we Francji musical „Król Słońce”. W skład zespołu wchodziły osoby niepełnosprawne z Łomży i powiatu łomżyńskiego oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Łomża. Zaprezentowany spektakl został entuzjastycznie odebrany przez publiczność międzynarodową na festiwalu we Francji oraz podczas występów w Łomży.





 

Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne ruchowo (w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich) do udziału w międzynarodowym projekcie MOHE H 2011, który odbędzie się w listopadzie 2011 roku w miejscowości Tours we Francji. W projekcie weźmie udział 8 krajów m.in. Hiszpania, Belgia, Francja, Litwa, Łotwa, Włochy, Rumunia i Polska – reprezentowana przez Starostwo Powiatowe w Łomży.

Celem projektu jest integracja osób pełnosprawnych z osobami niepełnosprawnymi ruchowo poprzez sztukę. Podczas realizacji projektu pod okiem choreografa zostanie przygotowany spektakl taneczny do muzyki filmowej „Gorączka Sobotniej Nocy” (Saturday Night Fever).

Udział w projekcie daje szansę na:

  • Poznanie pełnosprawnych i niepełnosprawnych osób z innych krajów,

  • Wymianę własnych doświadczeń z innymi uczestnikami projektu,

  • Rozwój społeczny i kulturalny,

  • Poznanie kultury francuskiej, obyczajów i zabytków

  • Bezpłatny 5-dniowy pobyt w Tours we Francji podczas międzynarodowego festiwalu MODE H 2011.

Osoby niepełnosprawne ruchowo zgłaszające się do projektu będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez doświadczonych pracowników Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, których celem jest przygotowanie spektaklu tanecznego do muzyki filmowej „Gorączka Sobotniej Nocy” (Saturday Night Fever).

Zainteresowane osoby niepełnosprawne powinny zgłosić chęć udziału w projekcie do końca kwietnia 2011, telefonicznie lub osobiście w siedzibie:

  1. Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-400 Łomża, pokój nr 9, Więcej informacji pod numerem telefonu: 86 219 01 11 lub 505506421. Osoba do kontaktu Agnieszka Żemek. Pytania można również kierować na adres: rok@4lomza.pl

  2. Starostwa Powiatowego w Łomży, ul. Szosa Zambrowska 1/27, 18-400 Łomża, pokój 323. Więcej informacji pod numerem telefonu 86 215 69 14. Osoba do kontaktu: Natalia Nadolna. Pytania można również kierować na adres n.nadolna@gmail.com

 

W załączniku nr 1 znajduję się deklaracja uczestnictwa w projekcie, którą należy wypełnić i dostarczyć na w/w adresy.

 

Załączniki

  1. Karta Uczestnictwa w projekcie
2011-04-07 08:40 Opublikował: Administrator

Odkrywajmy wspólnie bogactwo naturalne i kulturowe świata

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży proponuje wirtualną podróż przez kontynenty na pokazach multimedialnych skierowanych do dzieci i młodzieży.
,,Odkrywajmy wspólnie bogactwo naturalne i kulturalne świata'', to tytuł cyklu spotkań edukacyjnych bazujących na wieloletnich doświadczeniach z licznych wypraw podróżników.

 

Propozycje tematyczne:

1. Dziedzictwo kulturowe Peru, Boliwii i Argentyny

Prezentujemy największe atrakcje turystyczne Ameryki Południowej. Proponujemy wycieczkę na szczyty Andów, które skrywają ruiny twierdz inkaskich, spacer uliczkami kolonialnych miasteczek.

2. Groźne, piękne i tajemnicze – zwierzęta zamieszkujące Amerykę Południową

Świat zwierząt – niewiarygodnie różnorodny i bogaty – zadziwia, przyciąga i zaciekawia, czasem przeraża... Kajmany, piranie, kapibary – największe gryzonie świata, cmokające małpy i trujące żaby to tylko kilka spośród setek gatunków zwierząt.

3. TRAKTORIADA – Wyprawa Ursusem Dookoła Świata. Ameryka Południowa

Wspomnienia z wyprawy ciągnikiem Ursus po drogach i bezdrożach Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru oraz Boliwii. Tropikalne lasy deszczowe Amazonii, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata Uyuni, gorąca pustynia Atacama, niebezpieczne pola gejzerów oraz bezkresna pampa – to tylko niektóre z wielu miejsc, które zostały odwiedzone podczas wyprawy. ,,Traktoriada'' została nominowana w 2008 roku do nagrody National Geographic TRAVELERY 2008 jako podróż roku.

4. Konno Dookoła Świata – Etap pierwszy 2010

Czteroletni projekt zakłada przemierzenie na końskim grzbiecie czterech kontynentów. Wyprawę rozpoczęto wraz z Nowym Rokiem 2010 w Argentynie. Pokonano ponad 700 km – bezdrożami, górskimi przełęczami, przeprawiając się przez liczne strumienie, półpustynne płaskowyże i kręte serpentyny andyjskich szlaków, w upale, deszczu i kurzu szutrowych dróg. Jest to opowieść o odkrywaniu Argentyny na nowo oraz spojrzeniu na kraj, ludzi, kulturę i przyrodę z zupełnie innej perspektywy.

 

Podczas spotkania możliwe jest zaprezentowanie oryginalnych eksponatów etnograficznych przywiezionych z odległych krajów (stroje, instrumenty muzyczne, ozdoby). Czas prezentacji od 45 do 90 minut. Koszt przeprowadzonego spotkania wynosi już 8 zł od dziecka.

 

Zapraszamy do udziału w cyklicznych spotkaniach edukacyjnych.

 

Szczegółowe informacje,

ustalenie terminów i propozycji tematycznych:

Zofia Kuczyńska – instruktor ds. animacji kultury tel. 86 219 01 11.

 

Zapraszamy!

 

2011-04-05 14:41 Opublikował: Administrator

VIII Jarmark Wielkanocny - fotorelacja

3 kwietnia w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbył się VIII Jarmark Wielkanocny - Łomżyńskie Targi Artystyczne. W Jarmarku wzięło udział w 25 twórców z Łomży, Ostrołęki, Nidzicy, Sierzput Zagajnych, Grądów Wielkich, Szczuczyna, Jedwabnego, Marianowa. Jarmark jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem łomżyńskiej publiczności. W tym roku współorganizatorem Jarmarku była Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W bierzącej ósmej już edycji Jarmarku można było zobaczyć i kupić dzieła takie jak: kwiaty (papieroplastyka), odobne jajka świąteczne, koronki, rzeźby, gobeliny, akwarele, obrazy malarskie, patchwork, decoupage, kartki świąteczne, scrapbooking, makatki, orgiami, pisanki, ozdoby wielkanocne, wyroby ze skóry. Wszystkim twórcom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnej dziewiątej edycji.

2011-04-04 09:36 Opublikował: Administrator

Jarmark Wielkanocny - 3 kwietnia 2011r.

Jarmark Wielkanocny odbędzie się dnia 3 kwietnia 2011 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży na ul. Małachowskiego 4, w godzinach od 11.00, do godz. około16.00.
Organizatorami VIII Łomżyńskiego Jarmarku Wielkanocnego są Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

 

Jarmark Wielkanocny

Targi Twórczości Artystycznej w ROK-u

2011

I. Termin:

Jarmark Wielkanocny odbędzie się dnia 3 kwietnia 2011 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży na ul. Małachowskiego 4, w godzinach od  11.00, do godz. około16.00.

II. Opis:

Targi Twórczości Artystycznej organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży wpisały się już na stałe w krajobraz imprez kulturalnych miasta. Organizowane są one od 2005 roku. Targi mają na celu umożliwienie twórcom profesjonalnym i amatorom sprzedaż oraz prezentację swoich prac szerszej publiczności.

 

III. Warunki uczestnictwa:

W Targach mogą wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby zajmujące się twórczością plastyczną (twórcy amatorzy i profesjonaliści), ze wszystkich dziedzin twórczości.

Informacje można uzyskać na stronach internetowych: www.rok.4lomza.pl, www.naszkultura.pl, lub pod numerem telefonu: 86 219 01 11 w.18 ( Izabela Cierpikowska, instr. plastyki i folkloru ROK,).

IV. Warunki zgłoszenia:

Na zgłoszenia od twórców chcących wziąć udział w naszych Targach czekamy do 30 marca 2011 roku. Ilość miejsc ograniczona! Żaden twórca nie płaci za wystawienie swojej twórczości. Twórcy spoza terenu powiatu łomżyńskiego, przyjmowani będą na listy rezerwowe, gdyż  Targi organizowane są z myślą o twórcach Łomży i okolic.

Swoje zgłoszenie można przesłać:

- drogą pocztową na adres organizatora Targów:

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

ul. Małachowskiego 4

18-403 Łomża

z dopiskiem Targi Twórczości,

- przesłać e-mailowo na adres: rok@4lomza.pl,

- zgłosić osobiście w siedzibie organizatora,

- przesłać faxem na nr tel: 86 219 01 11

Zgłoszenie do pobrania na stronie internetowej organizatora: www.rok.4lomza.pl, lub na portalu www.naszakultura.pl

V. Dodatkowe informacje:

Wszystkich uczestników prosimy o przybycie na targi najpóźniej 30 min przed planowanym rozpoczęciem – umożliwi to sprawniejszą organizację miejsc wystawowych.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Załączniki

  1. Formularz zgłoszeniowy
2011-03-17 19:47 Opublikował: Administrator

Komeda na nowo odkryty - koncert Adama Pierończyka

Adam Pierończyk, jeden z najbardziej znanych polskich saksofonistów jazzowych po raz kolejny wystąpił w Łomży. Wykonał program złożony z utworów Krzysztofa Komedy – „Komeda – The Innocent Sorcerer”. Towarzyszyły mu gwiazdy polskiego i światowego jazzu: saksofonista Greg Osby, gitarzysta Nelson Veras, kontrabasista Sławomir Kurkiewicz i perkusista Łukasz Żyta. Koncert został zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Quintet Pierończyka zabrał licznie zgromadzoną publiczność w trwającą niemal 90 minut magiczną podróż. Okazało się bowiem, że kompozycje Krzysztofa Komedy stały się dla Adama Pierończyka punktem wyjścia do przedstawienia jego własnych, często nowatorskich ich interpretacji. Twórcze podejście do wybranego materiału zaowocowało nie tylko doskonałymi koncertami, ale także płytą, która cieszy się coraz większą popularnością, również za granicą.

Wojciech Chamryk

Całość artykułu dostępna na stronie: www.4lomza.pl

2011-03-08 11:19 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl

Ogólny numer konta ROK Łomża
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Wpłaty ZAJĘCIA GRY NA INSTRUMENCIE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA WOKALNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
29 8762 0009 0003 3095 2000 0090

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA ZPiT ŁOMŻA i ZAJĘCIA BALETU
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 50 8762 0009 0003 3095 2000 0100

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 71 8762 0009 0003 3095 2000 0110