ROK

./i/slide_29.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_23.jpg ./i/slide15.jpg

Spotkanie autorskie z poetą, filozofem - Romanem Brodowskim

4 października 2012 roku o godzinie 17.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży odbędzie się spotkanie autorskie z poetą, filozofem Romanem Zygmuntem Brodowskim, które poprowadzi Lech Marek. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

Roman Zygmunt Brodowski urodził 2 marca 1958 roku w małym miasteczku Pszczółki (nieopodal Gdańska). Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechał do Bytomia, by tam kontynuować naukę w zawodzie mechanika, a następnie technika (sztygara) maszyn górniczych. Już wówczas ukazywały w się prasie lokalnej jego pierwsze, jak sam mówi – „bardzo prymitywne, pisane w przypływie emocji rymowanki”.

W 1981 r. otrzymał główną nagrodę za wiersz “Windą do dołu” w konkursie literackim zorganizowanym przez Ministerstwo Górnictwa.

Na początku 1982 roku opuścił Bytom, by osiedlić się w Żorach. Tam rozpoczął pracę w nowopowstałej kopalni “ZMP”. Podczas stanu wojennego pisywał tak zwane „ścianowce” -czyli utwory o charakterze patriotycznym, rozwieszane na murach kopalń oraz innych instytucji. Rozpoczął studia religioznawcze na Uniwersytecie w Katowicach, których jednak nie ukończył w związku z wyjazdem do Niemiec.

Mimo to wiele lat poświęcił badaniom pism kanonicznych religii monoteistycznych (Tory, Biblii, Koranu). Jest zafascynowany religioznawstwem, pisuje apokryfy i chętnie uczestniczy w pogadankach filozoficzno-religijnych.

W 1986 roku opuścił Polskę i zamieszkał w Berlinie, w którym żyje, pracuje zawodowo i tworzy do dnia dzisiejszego. Bierze czynny udział w życiu berlińskiej polonii. Współpracuje z miesięcznikiem polonijnym “Kontakty”. Często przyjeżdża do kraju na zaproszenia lokalnych społeczności i bierze udział w spotkaniach autorskich. Jak mówi: „Jestem gdańszczaninem, korzeniami sięgającymi Kresów, ale przede wszystkim staram się być Polakiem kultywującym na obczyźnie nasze wspólne, polskie tradycje”.

Przed kilku laty związał się emocjonalnie z Kresami (zwłaszcza Grodzieńszczyzną). Co roku odwiedza Grodno i Lidę, by tam na wieczorach poezji prezentować swoją twórczość.

Jest autorem około 800 wierszy o różnej tematyce. A jaka jest jego poezja? „Jest tak wielobarwna jak i całe moje życie: począwszy od smutnej szarości, a skończywszy na najpiękniejszych kolorach pełnych nadziei, uśmiechu i radości” – mówi Roman Brodowski (IH)

Tekst i zdjęcia

www.gazeta.choroszcz.pl

 

2012-09-20 15:16 Opublikował: Administrator

Michał Bajor - koncert

MICHAŁ BAJOR - koncert piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.
29 WRZEŚNIA 2012
GODZINA 18.00
Sala Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, ul. Nowa 2
Bilety: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
86 219 01 11
Bilety do nabycia również przed koncertem w Sali Filharmonii przy ul. Nowej 2 od 15:00

W Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Nowej 2 w Łomży 29 września o godzinie 18:00 odbędzie się koncert piosenek francuskich w wykonaniu Michała Bajora

pt.. „Od Piaf do Garou” to kolejny recital Michała Bajora promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. Od wielu lat publiczność Michała Bajora prosiła o taką płytę i taki koncert.

Michał wychował się na piosenkach z nad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. ”Brel” w warszawskim teatrze Ateneum.

Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty (przez publiczność i krytykę), następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud.

Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuar u takich znakomitości muzycznych jak m.in. Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud, czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego.

Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Artyście towarzyszy kilku osobowy zespół muzyczny.

Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

Od Piaf do Garou”- recital piosenek francuskich w tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

Wykonawca: Michał Bajor

Muzycy: Wojciech Borkowski / Tomasz Krezymon – fortepian

Paweł Stankiewicz / Marcin Olak – gitara akustyczna

Maciej Szczyciński / Konrad Kubicki – gitara basowa

Piotr Maślanka / Szymon Linette -perkusja

Rezerwacja biletów:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4,
tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl
lub pod nr tel. 502-661-402 lub e-mail: wisniewski86@gmail.com Cena biletu 50zł i 40 zł

 

2012-09-20 11:09 Opublikował: Administrator

Motyl 2012 dla „Carpe Diem”

Podczas zakończonego przed kilkoma dniami 9 Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY i JA film „CARPE DIEM”, zrealizowany przez stowarzyszenie „JA i TY” oraz ludzi skupionych wokół klubu literacko-recytatorskiego Carpe Diem, zdobył nagrodę Motyla 2012 za najlepszy film amatorski.

 

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja TY I JA” istnieje od 2003 roku i z roku na rok zyskuje na randze i popularności. W latach 2003-2011 zaprezentowano na nim  blisko 300 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby z różnego typu dysfunkcjami. Podczas tegorocznego festiwalu projekcjom filmowym towarzyszyło mnóstwo różnego rodzaju wydarzeń.  Odbywały się koncerty, wystawy, recitale, warsztaty i spotkania autorskie oraz dyskusje "Bez barier", podczas których poruszano ważkie i kontrowersyjne tematy dotyczące niepełnosprawności i szeroko pojmowanej odmienności. Podczas tegorocznego festiwalu, który odbył się w dniach 4-8 września, zaprezentowano 12 filmów fabularnych, 15 dokumentalnych i 5 amatorskich. W kategorii filmów fabularnych znalazły się przeboje ostatnich miesięcy: "Nietykalni", "Hasta la vista", Drapacz chmur" i "Lęk wysokości". Jury w składzie:

  • Sławomir Grünberg – przewodniczący,

  • Magdalena Łazarkiewicz,

  • Andrzej Suchcicki,

  • Rosław Szaybo,

po obejrzeniu filmów biorących udział w konkursie jednogłośnie przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  • w kategorii filmu fabularnego - „Hasta la vista” w reżyserii Geoffreya Enthovena (Belgia) .

  • w kategorii filmu dokumentalnego - „Najlepsza forma mojego życia” w reżyserii Piotra Sobczaka (Polska).

Nagroda publiczności przypadła filmowi „Nietykalni” w reżyserii Erica Toledano i Oliviera Nakache. Przyznane zostały także wyróżnienia, dla filmu fabularnego „Mój ukochany” w reżyserii Daniela Metge (Francja) oraz dla dwóch filmó dokumentalnych: „Seks, miłość i niepełnosprawność” w reżyserii Jeana-Michel Carré (Francja) i „Metr nad ziemią” w reżyserii Tomasza Wiszniewskiego (Polska).

Niechaj Motyl 2012 zdobyty przez „Carpe Diem” na festiwalu w Koszalinie będzie impulsem do zaprezentowania działalności klubu szerokiej publiczności. Zapraszamy na „wieczory poetyckie” z Carpe Diem.

 

Tekst: Katarzyna Kuklińska.

Zdjęcia M. Urban, www.integracjatyija.pl

 

2012-09-17 12:42 Opublikował: Administrator

Funny English dla Najmłodszych

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
oferuje Państwu
lekcje języka angielskiego
dla najmłodszych.
Zajęcia łączą zabawę i naukę.
W czasie lekcji dzieci poznają podstawy języka angielskiego.
Podczas zabawy, uczą się poprawnej wymowy, łatwo zapamiętują wiele słów, nabierając pewności w wymowie.

 

Zajęcia organizowane w grupach wiekowych 4-6 lat i 7-9 lat.

Kontakt i zapisy:

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4

pok. 9, tel. 086 219 01 11, 505 860 060,

www.rok.4lomza.pl, rok@4lomza.pl.

 

2012-09-07 15:21 Opublikował: Administrator

Klub Miłośników Języka Hiszpańskiego

Zapraszamy na:
- naukę języka hiszpańskiego z elementami kultury,
- zajęcia w małych grupach maks. 15 osób,
- zapewniamy materiały dydaktyczne,
- zajęcia dla różnych grup wiekowych.

 

Zgłoszenia do 30 września br.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4

pok. 112, pani Zofia Kuczyńska

tel. 086 219 01 11, www.rok.4lomza.pl, rok@4lomza.pl.

 

2012-09-07 15:19 Opublikował: Administrator

Zapytanie ofertowe usług ochrony

Regionalny Ośrodek w Łomży informuje, że na podstawie otrzymanych ofert na zapytanie ofertowe odnośnie świadczenia od 1 września 2012 r. na rzecz ROK w Łomży usług ochrony w zakresie: monitorowania i ochrony obiektu, monitorowania sygnalizacji alarmów pożarowych wybrano ofertę firmy Maximus.
Jednocześnie dziękujemy współpracującej z nami firmie za dotychczasową współpracę.

Regionalny Ośrodek w Łomży zwraca się z zapytaniem ofertowym odnośnie świadczenia od 1 września 2012 r. na rzecz ROK w Łomży usług ochrony w zakresie:
1. monitorowania i ochrony obiektu,
2. monitorowania sygnalizacji alarmów pożarowych.

Ofertę należy przesłać na adres:

Regionalny Ośrodek w Łomży ul. Małachowskiego 4 18-403 Łomża

w nieprzekraczalnym terminie do 27 sierpnia 2012 r.

 

2012-08-07 10:16 Opublikował: Administrator

Chcę żyć zdrowo i kolorowo

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w zajęciach tanecznych i wokalnych w ramach zadania ,,Chcę żyć zdrowo i kolorowo''.

 

Zajęcia taneczne przybliżają bogactwo polskich tańców narodowych, regionalnych i podstawowych technik klasycznych. Zajęcia wokalne to lekcje kształcenia i rozwijania warsztatu technicznego - emisja, oddech, wzmocnienie głosu. W ramach zajęć taneczno-wokalnych odbędzie się zgrupowanie artystyczno-integracyjne. W ramach programu odbędą się również prelekcje z zakresu profilaktyki antyuzależnieniowej oraz konkurs plastyczny ,,Przepis na zdrowe życie’’.

Szczegółowe informacje: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża, tel. 86 219 01 11
e-mail:rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl

Zadanie realizowane dzięki pomocy finansowej Prezydenta Miasta Łomża w ramach Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2012 rok.

 

2012-08-02 14:47 Opublikował: Administrator

Zaproszenie na koferencję prasową XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2012

W imieniu organizatorów mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową z okazji nadchodzącego XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2012.
Konferencja prasowa będzie miała miejsce w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury
w Łomży 24 maja 2012 r. (czwartek) w godzinach 10.00-11.00.

Konferencja poświęcona jest przedstawieniu planowanych działań artystycznych tegorocznej edycji Festiwalu. W spotkaniu udział wezmą: członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek, dyrektor artystyczny Festiwalu - Jacek Szymański, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży - Jarosław Cholewicki. Serdecznie zapraszamy! Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 23 maja 2012 roku. Zgłoszenia przyjmowane są e-mailem: rok@4lomza.pl lub telefonicznie: 86 219 01 11, kom. 502 590 966

 

2012-05-18 15:00 Opublikował: Administrator

GRUPA MOCARTA - FRAK'N'ROLL

Zapraszamy na występ grupy Mocarta odbywającego się w ramach ogólnopolskiej trasy: Frak'n'roll
Łomża 2012.06.11 godz:18:00 Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego ul. Nowa 2
Bilety do nabycia: Regionalny Ośrodek Kultury ul. Małachowskiego 4 oraz Redakcja TV NAREW ul. Stary Rynek 13
w cenie 45zł

 

 

Grupa MoCarta: kwartet smyczkowy mający charakter kabaretu, powstały w 1995.

Obecni członkowie
Filip Jaślar
Michał Sikorski
Paweł Kowaluk
Bolesław Błaszczyk

Nagrody
• 1997 - Grand Prix na XVIII Lidzbarskich Biesiadach Satyry i Humoru
• 2002 - Grand Prix na Festiwalu Dobrego Humoru
•2009 I miejsce na RYJKU

Nagrody na PaKA
• 1998 - II nagroda
• 2000 - II nagroda

 

2012-04-30 13:37 Opublikował: Administrator

Recital Edyty Geppert

Zapraszamy na recital Edyty Geppert - z okazji Dnia Matki.
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Recital Edyty Geppert na dzień MAMY
fortepian : Piotr Matuszczyk
Reżyseria : Piotr Loretz
Imprezę poprowadzi: Roman Kondraciuk
Wszystkie Panie otrzymają kwiecisty podarunek od organizatorów. Będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Kobiet z problemem Onkologicznym.

26.05.2012 (sobota) godzina 19.00

Sala koncertowa Folharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, ul. Nowa 2

Bilety do nabycia: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
Rezerwacja telefoniczna 86 219 02 00, 219 01 11 w godzinach 8.00-15.00

Współorganizacja koncertu: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Cena biletu: 65 zł

 

2012-04-27 14:31 Opublikował: Administrator

Instrukcja Kancelaryjna - szkolenie

Szanowni Państwo

Zapraszamy na szkolenie z zakresu Instrukcji Kancelaryjnej dla jednostek kultury. Prezentujemy Państwu informację związaną z warsztatami praktycznymi, które zaplanowane są na 17 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży w godzinach 9:00 - 15:00.

 

Serdecznie zapraszamy na autorskie szkolenie, które przeprowadzi Pani Monika Tęcza: prawnik, administratywista, wykładowca, ceniony trener, autorka artykułów prawnych. Specjalistka w zakresie prawa administracyjnego, prawa pracy, prawa oświatowego, prawa gospodarczego o biegłej znajomości formalnej strony języka jurydycznego aktów prawnych w zakresie odczytu,

sporządzania i redakcji pism prawniczych i dokumentacji wewnętrznej w instytucjach.

 

2012-04-23 09:27 Opublikował: Administrator

,,Traktoriada'' – wyprawa ursusem dookoła świata. Ameryka Południowa.

,,Traktoriada'' – wyprawa ursusem dookoła świata. Zapraszamy na wirtualną podróż do Ameryki Południowej wraz z podróżnikiem. Na pokazie multimedialnym wraz globtroterem będziecie mogli Państwo zwiedzić najbardziej egzotyczne zakątki świata. Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży proponuje Państwu spotkanie edukacyjne bazujących na wieloletnich doświadczeniach z licznych wypraw podróżników.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4 w czwartek (19.04.2012) o godzinie 18.30, sala nr 4.

 

 

Zapraszamy na wspomnienia z wyprawy ciągnikiem ursus po drogach i bezdrożach Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru oraz Boliwii. Tropikalne lasy deszczowe Amazonii, ośnieżone przełęcze andyjskie, największe słone jezioro świata Uyuni, gorąca pustynia Atacama, niebezpieczne pola gejzerów oraz bezkresna pampa - to tylko niektóre z wielu miejscu, które zostały odwiedzone podczas wyprawy. ,,Traktoriada'' – została nominowana w 2008 roku do nagrody National Geographic Travelery 2008 jako podróż roku. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed spotkaniem w siedzibie ROK. Zapraszamy!

 

2012-04-17 10:15 Opublikował: Administrator

Wesołych Świąt

Radosnych
Świąt Wielkanocnych
pełnych wiosennej nadziei,
wzajemnej życzliwości
i rodzinnego ciepła
życzy
Dyrektor ROK w Łomży


Jarosław Cholewicki
wraz z Pracownikami
2012-04-05 12:50 Opublikował: Administrator

Bluesowa Tortilla na ostro

Tortilla - jeden z najpopularniejszych i najstarszych zespołów rodzimego bluesa zagrała ponownie w Łomży. Grupa – używająca wcześniej nazwy Tortilla Flat – jest znana przede wszystkim z żywiołowych koncertów. Tak też zaprezentowała się w Regionalnym Ośrodku Kultury, grając bluesowe standardy i własne przeboje. Niewiele jednak zabrakło, by do koncertu nie doszło.

– To był dopiero trzeci koncert z nami, naszej obecnej wokalistki, Marty Listwoń – zdradza gitarzysta i lider Tortilli, Maurycy Męczekalski. – Nasza dotychczasowa wokalistka – Asia Fostiak – ma poważne problemy z krtanią, ze strunami głosowymi i lekarze kategorycznie zabronili jej śpiewać. Musieliśmy odwołać jeden koncert w Poznaniu, a na tę trasę trzeba było szybko znaleźć zastępstwo. Nie wiem jeszcze, jak się to skończy, bo Asia przechodzi różne zabiegi. Przez pół roku na pewno nie będzie śpiewać, i nie wiadomo, co dalej – być może nigdy nie będzie mogła już śpiewać…
Marta Listwoń zadebiutowała z Tortillą w minioną środę w Nidzicy. Następnego dnia zagrali w Olsztynie, po czym przyjechali do Łomży. Młoda wokalistka poradziła sobie jednak wybornie z tak dużym wyzwaniem, jakim był koncert z cenionym i popularnym zespołem przed sporą publicznością. Śpiewała pewnie, bez cienia tremy czy zdenerwowania. Tylko nieliczne momenty zawahania przed jej poszczególnymi wejściami świadczyły o tym, że nie jest jeszcze dobrze zgrana z pozostałymi muzykami.
– Marta dopiero się uczy, ale ją podziwiam – nauczyła się 30 tekstów w dwa tygodnie i śpiewa znakomicie – ocenia Męczekalski. – Ma taki fajny, bluesowy głos i daje radę. Ona – podobnie jak Asia Fostiak – słuchała dużo czarnej muzyki – soulu, funky. Jest to bardzo bliskie bluesa i może się łatwo odnaleźć w estetyce bluesowej.
– Bardzo mi się tutaj przyjemnie grało – dodaje Marta Listwoń. – Publiczność była świetna, czułam jej energię. Przyznam, że te koncerty to dla mnie duże wyzwanie, bo musiałam się nauczyć 30 piosenek. Przygotowywałam się, bo trzeba było poczuć ten bluesowy flow. Ale z koncertu na koncert jest coraz lepiej i przyjemniej. 
– Poprzedni koncert w Łomży graliśmy w Tcheslav Pubie, gdzieś u góry i tam było mało ludzi - uzupełnia gitarzysta. – A tutaj było bardzo sympatycznie i przyjemnie.
Koncerty to żywioł Tortilli od ponad ćwierć wieku. Zespół czuje się na scenie niczym przysłowiowa ryba w wodzie i podobnie było w piątkowy wieczór. Koncert trwał niemal dwie godziny, w czasie których muzycy zagrali aż 22 utwory.
– Czasami gramy jeszcze dłużej – mówi Męczekalski. – Jutro gramy w Łodzi i tam będzie około 30 utworów w trzech setach. Ale wolimy grać długie koncerty w jednej części.
Koncert rozpoczęły bluesowe standardy: „Walking By Myself”, „One Way Out”, „Rock My Baby”, “Shake Your Money Maker”, a także “Black Magic Woman” – utwór Fleetwood Mac, spopularyzowany przez Carlosa Santanę.
– Chodzi o to, by najpierw ludzi zachęcić do słuchania – wyjaśnia Męczekalski. – Dlatego najpierw gramy to, co przynajmniej niektórzy grają, a później nasze utwory. Kończymy koncert też hitami bluesowymi – większość osób, nawet nie interesujących się bluesem zna „Sweet Home Chicago” czy „Crossroads”.
„Płonąca stodoła” z repertuaru Czesława Niemena zasygnalizowała przejście do polskiego repertuaru, w którym przeważały autorskie utwory Tortilli, z żywiołowo przyjętym „Help Me People nie nam NIPu” na czele. Poza licznymi solówkami gitarzysty Maurycego Męczekalskiego i harmonijkarza Jarosława Kędzierskiego pole do popisu mieli też pozostali muzycy: basista Tomasz Imienowski i perkusista Bartosz Norkowski.
Chcemy, żeby każdy się wypowiedział – podkreśla Męczekalski. – Zadaniem sekcji w bluesie jest grać równo i nie za dużo. Nie ma za bardzo miejsca, żeby się popisywać, więc są momenty, że basista ma solo. Gra wtedy, co chce, jak się chce pokazać. Tak samo jest z perkusistą. Pod tym względem w zespole jest pełna demokracja – każdy może zademonstrować swoje umiejętności.

Wojciech Chamryk

2012-03-25 10:22 Opublikował: Administrator

Romanse rosyjskie - zaproszenie na koncert

W Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży odbędzie się koncert pod tytułem „Romanse rosyjskie”.
Wystąpią Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew z Kazań w Rosji. Wykonawcy to obecnie elita rosyjskiego romansu – laureaci wielu festiwali i konkursów. Artyści 7-krotnie gościli na koncertach w Polsce (2005 - 2011) zbierając liczną publiczność. Wystąpili w 2008 roku na Festiwalu w Zielonej Górze.

 

Nowy program koncertu będzie zawierał interpretacje ludowych pieśni rosyjskich oraz najbardziej znane romanse rosyjskie m.in. ,,Podmoskownyje wieczera'', ,,Oczi cziornyje'' a także piękne interpretacje starych rosyjskich piosenek wojennych: Tiomnaja noc, Katiusza, Dawaj Zakurim i wiele innych. Każdy koncert to także niespodzianki – np. wspaniała interpretacja utworów Marka Grechuty (po rosyjsku!) i Grzegorza Turnaua. Nowością koncertów są też utwory ludowe tzw. narodnyje pieśni...

Romans – poetycko-muzyczna liryka. Tak definicja określa muzykę, której początki sięgają XVIII wieku. Wtedy to pod wpływem muzyki włoskiej i francuskiej ale również ludowej rosyjskiej i cygańskiej powstały pierwsze romanse. XIX wiek to rozkwit poezji i muzyki romantycznej - dla Puszkina, Tołstoja , Lermontowa muzyka stała się ściśle związana z twórczością literacką. Był to złoty wiek kultury - w Rosji powstało mnóstwo salonów gdzie spotykano się i śpiewano romanse. Taki salon swoim rodzinnym mieście Kazaniu prowadzi obecnie także Julia Ziganszina. Najnowsza płyta duetu to stare rosyjskie piosenki wojenne w akustycznych wykonaniach. Będzie to już trzecie ich wydawnictwo, po Carskosielskaja Statua i Złote Romanse Rosyjskie.

Koncert zaplanowano na 22 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Bilety do nabycia w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4 tel. 86 219 01 11.

 

2012-03-14 13:25 Opublikował: Administrator

KURS filcowania wełny czesankowej

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w kursie filcowania wełny czesankowej metodą na mokro i na sucho.
Kurs obejmował będzie podstawy z zakresu techniki ręcznego filcowania wełny i wykonywania z niej korali potrzebnych do stworzenia unikatowej i ostatnio bardzo modnej biżuterii.

 

Zapewniamy niezbędne materiały i narzędzia.

Kurs poprowadzi łomżyńska artystka Teresa Matuszelańska

 

Miejsce:

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,

ul. Małachowskiego 4, 18-400 Łomża

tel. 86 219 01 11

e-mail: rok@4lomza.pl

pracownia plastyczna (sala 109)

 

Proponowane terminy: 30 marca (piątek) w godzinach od 16.00 – 19.00

 

 

Koszt kursu: 50 zł

Zorganizowanie kursu uzależnione jest od ilości osób chętnych do wzięcia udziału w w/w kursie

Osoba odpowiedzialna za organizacje kursu:

Izabela Cierpikowska, instruktor ROK, tel. 86 2190111 w. 18, pokój nr 108

 

Zapraszamy !

 

2012-03-05 11:40 Opublikował: Administrator

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

ZP-2/ROK/2012


1. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

18-403 Łomża, ul. Małachowskiego 4

2. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA.

    Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu

    nieograniczonego.

3. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA.

    Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego do przewozu 9 osób na potrzeby Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży”

4. NAZWY I ADRESY WYKONAWCÓW, KTÓRZY ZŁOŻYLI OFERTY DOSTAWY.

Numer oferty Nazwa (firma) / Imię i nazwisko
Siedziba / miejsce zamieszkania i adres wykonawcy
Cena brutto
1 Dąbrowscy Sp. z o.o.
41-804 Zabrze, ul. Wolności 59
99.753,00
2 AUTO-WATKEM Sp. z o.o.
Al. Armii Krajowej 4, 35-307 Rzeszów
99.500,00

5. NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREGO OFERTĘ WYBRANO JAKO NAJKORZYSTNIEJSZĄ ORAZ UZASADNIENIE DOKONANEGO WYBORU:

    AUTO-WATKEM Sp. z o. o., Al. Armii Krajowej 4, 35-307 Rzeszów

    Uzasadnienie:

    Wykonawca spełnił wymogi określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz przedstawił ofertę z najkorzystniejsza ceną 99.500,00 . Cena oferty mieściła się w kwocie, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

 

2012-03-01 09:09 Opublikował: Administrator

Przetarg nieograniczony na dostawę fabrycznie nowego samochodu

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłasza przetarg nieograniczony na dostawę fabrycznie nowego samochodu osobowego do przewozu 9 osób na potrzeby Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

Szczegóły przetargu dostępne są w załącznikach.
Zapytania proszę kierować na maila: rok@4lomza.pl

Pytania i odpowiedzi do SIWZ.
Łomża, dn. 20.02.2012

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wykonawcy.
Biorący udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ,,dostawę fabrycznie nowego samochodu osobowego do przewozu 9 osób na potrzeby Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży''.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży jako Zamawiający w/w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, działając zgodnie z art.38 ust.2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku - Prawo Zamówień Publicznych udziela odpowiedzi na zapytania wykonawców, którzy zwrócili się o wyjaśnienie treści SIWZ.

Treść zapytania nr 1:
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania pojazd o mocy silnika 95 KM?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza aby pojazd posiadał silnik o mocy 95 KM.
Treść pytania n2:
Czy Zmawiający dopuszcza do postępowania pojazd o wysokości 1875 mm?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza do postępowania pojazdu o wysokości 1875 mm.
Treść pytania nr 3:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd o całkowitej długości 5008 mm?
Odpowedź:
Zamawiający nie dopuszcza aby pojazd posiadał całkowitą długość 5008 mm.
Treść pytania nr 4:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd o rozstawie osi 3200 mm?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza aby pojazd posiadał rozstaw osi 3200 mm.
Treść pytania nr 5:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd bez elektrycznie regulowanych i podgrzewanych lusterek bocznych?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza aby pojazd nie posiadał elektrycznie regulowanych i pogrzewanych lusterek bocznych.
Treść pytania nr 6:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd z klapą tylną?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza pojazdu z klapą tylną.
Treść pytania nr 7:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd z lakierem niemetalicznym?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza pojazdu z lakierem niemetalicznym.
Treść pytania nr 8:
Czy Zamawiający dopuszcza do postępowania pojazd bez regulacji kierownicy?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza pojazdu bez regulacji kierownicy.
Treść pytania nr 9:
Czy Zamawiający dopuszcza aby pojazd posiadał gwarancję antykorozyjną na okres 96 miesięcy?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza aby pojazd posiadał gwarancję antykorozyjną na okres 96 miesięcy.
Treść zapytania nr 10:
Czy Zamawiający dopuszcza dostawę samochodu z tarczami stalowymi 15"?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza do postępowania pojazdu z kołami 15".

Załączniki

  1. Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia
  2. Zał. nr 1 szczegółowy opis
  3. Zał. nr 2 Oświadczenie
  4. Załącznik nr 3 Oświadczenie
  5. Zał. nr 4 formularz oferty
  6. Zał. nr 5 Umowa
2012-02-16 09:13 Opublikował: Administrator

TORTILLA - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza wszystkich miłośników bluesa na koncert zespołu TORTILLA.
Koncert odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 23 marca 2012 roku o godzinie 19.00.
TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna
z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.
TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny
i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców,
rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Największym atutem TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu.
W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poety Waldka Ślefarskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji.
Zespół ponad 1.000 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce.
Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.
TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych.
Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą, Blue Note w Getyndze.
TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Tony McPhee, Guitar Crusher czy Stan Webb’s Chicken Shack.
Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii „Blues w Polsce” oraz w prestiżowej „Antologii Polskiego Bluesa” cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3.

Dyskografia:
1. „Blues Band” /Total, 1993/ - LP, MC
2. „Full of Blues” /Black Bottle Records, 1998/ - CD
3. „Po polsku” /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ - CD, MC
4. „Tortilla” /MTJ, 2006/ - CD

Skład zespołu:
Asia Fostiak – śpiew
Maurycy Męczekalski – gitara
Tomek Imienowski – gitara basowa
Bartek Norkowski – perkusja
Jarek Kędzierski – harmonijka ustna

* do 1 maja 2004 roku zespół występował pod nazwą TORTILLA FLAT.

Zdjęcia: www.tortilla.jeremi.pl


Rezerwacje biletów pod telefonem 86 219 01 11 lub osobiście w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, pok. nr 7, p. Zofia Kuczyńska.

Sponsorzy:




 

 

 

 

 

 

Patronat medialny:



 

Patronat internetowy: www.4lomza.pl

2012-02-02 10:35 Opublikował: Administrator

„ZIMOWO, KOLOROWO -TEMATYCZNE FERIE W ROK-U”

Już po raz trzeci w dniach 23-27.01.2012 roku odbyły się w naszym ośrodku zimowe ferie, w których uczestniczyło 35 dzieci z terenu miasta Łomża. Każdy dzień miał swój charakter i specyfikę.
Pierwszego dnia - Dzień Zapoznawczy, uczestnicy ferii brali udział w grach i zabawach integracyjnych, uczyli się piosenki w języku angielskim, uczestniczyli w zajęciach plastycznych tworząc prace monochromatyczne o tematyce zimowej, a na koniec śpiewali znane piosenki z towarzyszącym im akompaniamentem.

Dzień drugi - Dzień Kurpiowski. Podczas tego dnia dzieci uczestniczyły w pogadance dotyczącej regionu Zielonej Puszczy, „łamały język” czytając tekst w języku Kurpiów, doświadczyły wizyty w kostiumerni Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”. Podczas zajęć plastycznych dzieci tworzyły czółka kurpiowskie, a na koniec uczyły się tańców Puszczaków - Olendra i Starej Baby.
Trzeciego dnia - W stylu disco, uczestnicy ferii pod okiem instruktora tańca, tworzyli układ taneczny do muzyki lat 70, następnie w pracowni plastycznej wykonali kolorowe peruki, w których chodzili przebrani przez cały dzień. Zajęcia z języka angielskiego zamieniły się w istne zoo, uczestnicy kolejno udawali zwierzęta, a pozostali mieli za zadanie odgadnąć jakie to zwierzątko. Jednak kulminacyjnym punktem dnia była wizyta w profesjonalnym Studio Nagrań ROK. Dzieci miały okazję zobaczyć pomieszczenia studyjne, sprzęt do nagrań, a także wspólnie nagrać piosenkę.
Dzień czwarty – Bajkowy. Podczas tego dnia dzieci uczestniczyły w konkursie muzyki bajkowej - ,,Jaka to melodia”, tworzyły na kartkach papieru kolorowe, przyjazne stwory i potwory, wzięły udział w konkursie na najszybsze pisanie bajki w języku angielskim, a także zaprezentowane zostały na ekranie jedne z najciekawszych bajek Andersena.
Dzień piąty- Karnawałowy okazał się dniem istnego szaleństwa. Zabawy, konkursy i poczęstunek to jedne z wielu atrakcji, jakie spotkało dzieci. W tym dniu feriowicze przyszli przebrani w różne kostiumu. Księżniczki, Supermeni, Wiedźmy i Brzydule to jedni z wielu gości karnawałowej zabawy. Uczestnicy ferii mieli okazję zaprezentować się w wielu zabawach i konkursach min: konkursie piosenki, tańca, rzucie piłkami do celu, zabawie krzesełkowej itd. Ostatecznym punktem dnia było wręczenie dyplomów uczestnictwa, nagród konkursowych i upominków upamiętniających ferie w Regionalnym Ośrodku Kultury.
Zadanie nie byłoby tak atrakcyjne gdyby nie pomoc finansowa Urzędu Miasta Łomża.

2012-02-01 10:18 Opublikował: Administrator

Kazimierz Krupiński - wernisaż rzeźby

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie
zaprasza na wystawę rzeźby Kazimierza Krupińskiego.
Wernisaż wystawy odbędzie się dnia 3 lutego 2012 roku o godzinie 18.00
w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie
przy ulicy Wyszyńskiego 2A.
Zapraszamy!
2012-01-31 12:20 Opublikował: Administrator

Zimowe ferie w ROK-u

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza dzieci i młodzież szkolną na ,,Zimowe Ferie w ROK-u''. Codziennie od 23 stycznia do 27 stycznia 2012 roku w godzinach 10.00 – 13.00.
Zimowe ferie adresowane są do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu miasta Łomża. Głównym celem przedsięwzięcia jest zagospodarowanie poprzez twórczą zabawę czasu wolnego dzieci i młodzieży. Planowane zadanie pozwoli wyłonić talenty wokalne, plastyczne, językowe i taneczne. Zajęcia będą nieodpłatne, prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów ROK.

Przewidziany jest następujący program zajęć 23 stycznia - 27 stycznia 2012:
23 stycznia - Dzień zapoznawczy - poniedziałek
- 10.00 – rozpoczęcie, powitanie uczestników ferii i zapoznanie się z instruktorami ROK, zabawy integracyjne
- 10.40 - ,,funny english'' – zabawy w języku angielskim
- 11.20 – ,,zimowo i kolorowo'' - zajęcia plastyczne
- 12.10 - ,,śpiewać każdy może'' - muzyczne karaoke

24 stycznia – Dzień kurpiowski - wtorek
- 10.00 – pogadanka nt. Kurpi Zielonych, czytanie tekstu kurpiowskiego
- 10.40 - ,,barwy regionów Polski'' – wizyta w kostiumerni Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'', prezentacja strojów z regionu Kurpiowskiej Puszczy Zielonej
- 11.10 - ,,zimowo, kolorowo'' – zajęcia plastyczne, tworzenie czółka i grzybka kurpiowskiego
- 12.10 - ,,krok po kroku'' – nauka tańców kurpiowskich

25 stycznia – Dzień w stylu disco - środa
- 10.00 - ,,krok po kroku'' – nauka tańca disco
- 11.00 - ,,zimowo i kolorowo'' – zajęcia plastyczne w stylu disco
- 11.40 - ,,funny english'' – zabawy w języku angielskim
- 12.10 - ,,rozśpiewane studio'' - wizyta w Studio Nagrań ROK, ćwiczenia wokalne

26 stycznia – Dzień bajkowy - czwartek
- 10.00 - ,,jaka to melodia'' – konkurs muzyki bajkowej
- 10.40 - ,,zimowo, kolorowo'' – zajęcia plastyczne, stworki i potworki bajkowe
- 11.30 - ,,funny english'' – zabawy w języku angielskim
- 12.10 - ,,Nasze ulubione bajki'' – prezentacja ulubionych bajek

27 stycznia – Dzień karnawałowy - piątek
- 10.00 – 13.00 – zakończenie zimowych ferii w Roku, bal karnawałowy w przebraniach, dyskoteka połączona z konkursem karaoke, konkursem tańca oraz wystawą najciekawszych prac plastycznych wykonanych podczas ferii. W programie: wręczenie dyplomów uczestnictwa, nagród dla laureatów konkursów i poczęstunek.

Zapisy na ,,Zimowe ferie w ROK-u’’, przyjmujemy w Regionalnym Ośrodku Kultury, ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9 codziennie w godzinach 8.00-15.00 do dnia 20.01.2012 pod numerem telefonu 86 219 01 11, e-mail:rok@4lomza.pl Liczba miejsc ograniczona. Zadanie realizowane dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Łomża

2012-01-17 08:38 Opublikował: Administrator

Kabaret Moralnego Niepokoju

Zapraszamy na występ Kabaretu Moralnego Niepokoju, który odbędzie się dnia 8 lutego 2012 roku o godzinie 20:30 w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego przy ul Nowej 2 w Łomży.
Uwaga! Brak biletów.

Kabaret zaprezentuje swój najnowszy program. Nie był on jeszcze nie prezentowany jeszcze w telewizji. Czas trwania występu - ok. 100 minut. Cena biletów 48 zł.

Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003-2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 roku kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.

KMN stworzył szereg barwnych postaci będących znakiem rozpoznawczym grupy, które pojawiają się w wielu skeczach kabaretu.

 

2012-01-13 14:37 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl

Ogólny numer konta ROK Łomża
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Wpłaty ZAJĘCIA GRY NA INSTRUMENCIE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA WOKALNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
29 8762 0009 0003 3095 2000 0090

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA ZPiT ŁOMŻA i ZAJĘCIA BALETU
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 50 8762 0009 0003 3095 2000 0100

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 71 8762 0009 0003 3095 2000 0110