ROK

./i/slide28.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide_11.jpg ./i/slide18.jpg

Grand Prix Polski FTS 2022 - relacja

Po raz pierwszy na pięknej Ziemi Łomżyńskiej, Klub Tańca Towarzyskiego Sportowego AKAT i Regionalny Ośrodek Kultury Powiatu Łomżyńskiego zorganizowali GRAND PRIX POLSKI FTS
Ekstraklasa Młodzież, Dorośli ST/LA XXVI o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża.

To dwudniowe święto odbyło się 19-20 listopada 2022 w Hali Sportowej w Piątnicy.
W sobotę 19 listopada od godziny 11.00 rozpoczęła się XVIII Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica, w której zaprezentowali się najmłodsi tancerze kategorii rekreacyjnych z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz mazowieckiego.

W niedzielę 20 listopada odbyło się GRAND PRIX POLSKI o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńska i Prezydenta Miasta Łomża.
Do rywalizacji sportowej przystąpiły pary najwyższych klas tanecznych z całej polski m.in. Warszawy, Bydgoszczy, Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Białegostoku, Giżycka, Olecka, Augustowa, Gdańska. Olsztyna.
Podczas dwudniowego turnieju tańca przyjechało do Łomży ponad 700 uczestników.
Po raz pierwszy w Łomży zostało zorganizowane GRAND PRIX Polski par dorosłych oraz młodzieżowych które są jednym z dwuetapowych systemów kwalifikacji par na Mistrzostwa Polski. Podczas turnieju panowała atmosfera pełna tanecznych emocji. Poziom par był bardzo wysoki a pary z Klubu AKAT wytańczyły miejsca medalowe oraz wyższe klasy taneczne.
Duże emocje wywołała kategoria GRAND PRIX POLSKI, ponieważ do Łomży przyjechały pary najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S.

W niedzielę o godzinie 17.30 rozpoczęła się Gala dwudniowego Festiwalu Tanecznego którą poprowadziła Iwona Pavlović.

Podczas Gali zaszczycili Nas swoją obecnością
Pan Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego
Pan Marek Komorowski senator RP
Pan Lech Marek Szabłowski - Starosta Powiatu Łomżyńskiego
Pani Maria Dziekońska – Wicestarosta Powiatu Łomżyńskiego
Pan Artur Wierzbowski – Wójt Gminy Piątnica

ORGANIZATORZY:

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Powiatu Łomżyńskiego

Klub Tańca Towarzyskiego Sportowego AKAT

Współorganizatorzy:

Podlaski Związek Tańca Sportowego
Federacja Tańca Sportowego

PATRON HONOROWY

Marszałek Województwa Podlaskiego - Artur Kosicki



Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski




Prezydent Miasta Łomża - Mariusz Chrzanowski


Wójt Gminy Piątnica - Artur Wierzbowski

 

Dofinansowano ze środków

Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Województwo Podlaskie,

Urzędu Miejskiego w Łomży,

Starostwa Powiatowego w Łomży,

Urzędu Gminy Piątnica.


SĘDZIOWIE:
Sędzia główny – Łukasz Grzęski – Toruń GPP
Mariusz Korzeb – Giżycko GPP
Paweł Tekiela – Pruszków
Grzegorz Klekotko – Olecko
Adrian Kowalski – Sierpc
Agnieszka Dąbkowska – Olsztyn
Katarzyna Klim – Białystok
Mariusz Grzejszczak – Warszawa GPP
Karina Sadecka-Nawrot – Zielona Góra GPP
Tomasz Dorosz – Warszawa GPP
Jacek Maciejczuk – Białystok
Karolina Urban – Gdańsk GPP
Jarosław Przekop – Olsztyn GPP
Jarosław Jaworski – Szczecin GPP
Jacek Baczewski – Łomża

SKRUTINERZY:
Piotr Czyżyk – Elbląg
Andrzej Bondar – Białystok

MUZYKA - Romuald Koszper – Elbląg
OPIEKA MEDYCZNA – Grupa Ratownicza Nadzieja
DEKORACJA, ARANŻACJA I REALIZACJA ŚWIATŁA – Firma Groda – Andrzej Groda

KIEROWNICTWO ARTYSTYCZNE I ORGANIZACYJNE
Magdalena Pardo-Baczewska i Jacek Baczewski

SPONSOR GŁÓWNY TURNIEJU



Ubojnia RYTEL Anna i Robert Rytel

Natalia Styła-Puławska i Michał Styła Domostory - wyposażenie wnętrz
Anna i Tomasz Męczkowski MJ Jedwabne - kostka brukowa
Zbigniew Kalinowski Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy
Maciej Horoszewski, EUROHAUS – Domy z Drewna
Katarzyna i Grzegorz Dołega, Galeria Dworcowa w Łomży
Jan Kurpiewski PHU Kurpiewski
Piotr Kaczyński, Bank Spółdzielczy Hexa Bank S.A.
Ewa i Zygmunt Bućko, PolMLEKART
Aneta i Piotr Kucharscy, Klima-Med
Joanna i Jarosław Adamscy, Metal-Technik, Maszyny Rolnicze i Budowlane
Jolanta Cwalina, Biuro Podróży J.C. Podróże
Iwona i Mariusz Gosk, Restauracja Garage
Anna Wołkowicz, Centrum Urody Anamed
Agnieszka Brzostek, Agnes – Dekoracje ślubne i okolicznościowe
Bożena Łojek, Ubezpieczenia
Urszula i Jarosław Kalinowscy, Zakład Piekarniczo- Cukierniczy Sękacz
Kazimierz Dziełak, Prezes zarządu CAPITAL SERVICE S.A.
Ewelina i Mariusz Gwardiak, Gwardiak – Wypożyczalnia i Sprzedaż Przyczep i Lawet
Beata i Andrzej Staniurscy, Jędrusiowa Dolina
Dorota i Robert Szymańscy, Hurtownia Elektryczna BTS 2
Małgorzata Aldona Konopka, Hurtownia Spożywcza OMEGA w Łomży
Tomasz Gałązka, Restauracja Amadeus
Martyna i Krzysztof Polkowscy
Andrzej Glinicki i Jacek Piłaszewicz, zakład fotograficzny Foto Partner
Zbigniew Jakuć, Grafis – Pracownia Poligraficzna
Grupa Ratownicza Nadzieja
Maciej Kordas, OCHRONA Turnieju MK ECO Company Grup
Andrzej Groda, Aranżacja i Realizacji Światła GRODA







AWANS DO WYŻSZYCH KLAS TANECZNYCH ZDOBYLI:
Michał Kodzis Nikola Dołęga awans do klasy C w stylu standardowym
Aleksandra Baczyńska awans do klasy F

NIEDZIELA 20 GRUDNIA WYNIKI GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY PAR MŁODZIEŻOWYCH, DOROSŁYCH
ORAZ XXVI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU TAŃCA SPORTOWEGO O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO, STAROSTY ŁOMŻYŃSKIEGO I PREZYDENTA MIASTA ŁOMŻA GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY KATEGORIA MŁODZIEŻ – STANDARD
1 miejsce Nadolny Kuba Karwowska Pola – ST PYRAS TORUŃ
2 miejsce Latoszek Jakub Sadowska Marianna – TOP DANCE PRUSZKÓW
3 miejsce Gruszka Tobiasz Urbańska Amelia – UKS FEELING WARSZAWA

GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY KATEGORIA MŁODZIEŻ –LATIN
1 miejsce Brzozowski Grzegorz Pogroszewska Julia – CORTE DANCE PROGRESS WARSZAWA
2 miejsce Nadolny Kuba Karwowska Pola – ST PYRAS TORUŃ
3 miejsce Gruszka Tobiasz Urbańska Amelia – UKS FEELING WARSZAWA

GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY KATEGORIA DOROŚLI – STANDARD
1 miejsce Korycki Daniel Goleń Gabriela – CONTRA SPORT PIASECZNO
2 miejsce Skerka Tomasz Prytuła Ksenia - LATINO CAFE GDYNIA
3 miejsce Bartyś Marcin Pokorska Ada – KADRYL BIAŁYSTKOK

GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASY KATEGORIA DOROŚLI – LATIN
1 miejsce Walisiak Przemysław Marcinkiewicz Klaudia – DUET WARSZAWA
2 miejsce Chomaniuk Damian Klim Julia – UKS TWIST BIAŁYSTOK
3 miejsce Ślefarski Kacper Hrytsyna Iveta – TEMPO BYDGOSZCZ
6 miejsce Chojnowski Bartosz Dagmara Brulińska – AKAT ŁOMŻA

WYNIKI PAR SPORTOWYCH KLUBU AKAT – ŁOMŻA
KATEGORIA 12-13 lat klasa E
1 miejsce Niedbała Dominik Liżewska Maja

KATEGORIA 12-13 lat klasa D
1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Cekała Wiktor Horoszewska Joanna
6 miejsce w stylu standardowym Dominik Niedbała Liżewska Maja

KATEGORIA 12-13 lat klasa C
1 miejsce w stylu standardowym i 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Cekała Wiktor Horoszewska Joanna

KATEGORIA 14-15 lat klasa D
1 miejsce w stylu standardowym i 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Zabłocki Dawid Julia Wierzbowska
3 miejsce w stylu standardowym i 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Jan Kochanowski Natalia Wysocka

KATEGORIA powyżej 15 lat klasa D
1 miejsce w stylu standardowym i awans do klasy C Kodzis Michał Nikola Dołęga
3 miejsce w stylu latynoamerykańskim Sebastian Kozikowski Aleksandra Jakacka

KATEGORIA pow.15 lat klasa C
3 miejsce w stylu latynoamerykańskim Bućko Adam Zabora Kamila
3 miejsce w stylu standardowym Mieczkowski Maciej Wiktoria Mańko
4 miejsce Kozikowski Sebastian Aleksandra Jakacka
5 miejsce Laskowski Grzegorz Krynica Anna
5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Konopka Adam Karolak Zuzanna

KATEGORIA pow.15 lat klasa B
1 miejsce w stylu latynoamerykańskim i 3 miejsce w stylu standardowym Tunkiewicz Kacper Filipkowska Gabriela
2 miejsce w stylu standardowym i 2 miejsce w stylu latynoamerykańskim Sobczyński Łukasz Sawko Aleksandra
6 miejsce w stylu standardowym Bućko Adam Zabora Kamila

WYNIKI DZIECIĘCEJ GALI TANECZNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY PIĄTNICA SOBOTA - 19 Listopada 2022

KATEGORIA SOLISTKI do 11 LAT KLASA G
2 miejsce Lena Truchel
3 miejsce Świderska Klaudia
3 miejsce Tarnowska Nikola

KATEGORIA SOLISTKI 8-11 LAT KLASA H
1 miejsce Tarnowska Nikola

KATEGORIA 8-9 lat klasa H
1 miejsce Gradkowski Janusz Gołaszewska Maria

KATEGORIA 8-9 lat klasa G
2 miejsce Gradkowski Janusz Gołaszewska Aleksandra

KATEGORIA 10-11 lat klasa H
1 miejsce Cieniewicz Hubert Kurzątkowska Lena
1 miejsce Jemielity Igor Chludzińska Laura,
1 miejsce Mierzejewski Igor Tarnowska Nikola
1 miejsce Wądołowski Bartosz Dymnicka Zuzanna

KATEGORIA 10-11 lat klasa G
1 miejsce Korytkowski Henryk Zielińska Amelia
1 miejsce Zabłocki Dominik Wiktorzak Amelia
1 miejsce Gwardiak Marcel Kotlewska Maria
2 miejsce Dembek Marcel Chodorowska Olga
2 miejsce Zalewski Artur Blanka Borawska
2 miejsce Mierzejewski Igor Jachimowicz Julia
2 miejsce Jemielity Igor Chludzińska Laura
3 miejsce Cieniewicz Hubert Kurzątkowska Lena
3 miejsce Wądołowski Bartosz Dymnicka Zuzanna
3 miejsce Zapert Wiktor Radach Klaudia

KATEGORIA 10-11 lat klasa F
2 miejsce Brzeziak Piotr Nierwińska Liliana

KATEGORIA 12-13 lat klasa F
3 miejsce Szczepkowski Alvin Żebrowska Lena

KATEGORIA SOLISTKI pow 11 lat G
2 miejsce Baczyńska Aleksandra
2 miejsce Korytkowska Helena
3 miejsce Żebrowska Lena
3 miejsce Radoch Klaudia

KATEGORIA SOLISTKI pow 11 lat F
1 miejsce Iga Chojnowska
2 miejsce Magdalena Sawicka
3 Dorota Taraszkowska
4 miejsce Baczyńska Aleksandra
6 miejsce Głębocka Maria

KATEGORIA 12-13 lat klasa F
1 miejsce Brzeziak Hubert Maja Dołęga
2 miejsce Lemański Mikołaj Mogielnicka Weronika
3 miejsce Pielaszek Kacper Korytkowska Liliana
4 miejsce Gradkowski Adam Domitrz Lena

KATEGORIA SOLISTKI 12-13 lat klasa E
1 miejsce Lena Dołęga 3 miejsce Kuczyńska Oliwia

2022-11-24 10:11 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl

Ogólny numer konta ROK Łomża
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Wpłaty ZAJĘCIA GRY NA INSTRUMENCIE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA WOKALNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
29 8762 0009 0003 3095 2000 0090

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA ZPiT ŁOMŻA i ZAJĘCIA BALETU
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 50 8762 0009 0003 3095 2000 0100

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 71 8762 0009 0003 3095 2000 0110