ROK

./i/slide_16.jpg ./i/slide_24.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_22.jpg ./i/slide_26.jpg

Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2022

Protokół
Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich
odbywającego się w ramach XXIX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie


Jury w składzie:
1. dr hab. Piotr Dahlig – przewodniczący, etnomuzykolog, prof. zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego
2. Anna Borucka-Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia
4. Teresa Pardo – członek jury, folklorystka, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze – grupa dorosłych
I nagroda - Zespół Regionalny Myszyniec
I nagroda - Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
I nagroda - Kurpiowszczyzna Senior
II nagroda - Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda - Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
II nagroda - Zespół Seniorzy Kurpiowszczyzna II
III nagroda - Warmińska Kuźnia
III nagroda - Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna Grupa Kobiet
III nagroda - Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Kuzi
Wyróżnienie - Zespół Wrzos

zespoły śpiewacze – grupa dziecięco – młodzieżowa:
I nagroda – nie przyznano
II nagroda - Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Turośli
II nagroda - Poziomecki z Wykrotu
II nagroda - Kurpie Białe z Golądkowa
III nagroda – nie przyznano

Kapele
I nagroda - Kapela Grzesia
I nagroda - Kapela Kurpiowska Ryszarda Maniurskiego
II nagroda - Miód na Serce
III nagroda - Kapela Łysozianie
III nagroda - Kurpiowska Kapela Rodzinna Bałdygów

Soliści instrumentaliści - grupa dorosłych:
I nagroda - Ryszard Maniurski
I nagroda - Dawid Sutkowski
II nagroda - Paweł Dąbkowski
II nagroda - Mateusz Dziczek
III nagroda - Mariusz Jedwabnik

Soliści instrumentaliści - grupa dzieci i młodzież:
I nagroda - Wiktoria Julia Zielińska – harmonia pedałowa
II nagroda - Diana Stęcel
III nagroda - Natalia Zadroga
III nagroda - Kornelia Bielska
III nagroda - Aurelia Kulas

Soliści śpiewacy – grupa dorosłych:
I nagroda - Elżbieta Kasznia
I nagroda - Stanisław Archacki
II nagroda - Eugenia Kuliś
II nagroda - Hanna Ksepka
II nagroda - Henryk Kulesza
III nagroda - Ryszard Borzymowski
III nagroda - Michalina Dąbkowska
III nagroda - Weronika Zyśk

Soliści śpiewacy – grupa dzieci i młodzież:
I nagroda - Amelia Kobus
II nagroda – nie przyznano
III nagroda – nie przyznano

Gawędziarze – grupa dorosłych:
I nagroda – nie przyznano
II nagroda - Władysław Gwiazda
III nagroda – nie przyznano
Wyróżnienie - Anna Rybińska

Gawędziarze – grupa dziecięco – młodzieżowa:
I Nagroda - Bartosz Wawrzyniak
II nagroda - Zosia Samełko
III nagroda - Urszula Filipkowska
III nagroda - Piotr Gołaś
III nagroda - Kinga Sendrowska

Kategoria pary taneczne:
I nagroda - nie przyznano
II nagroda - Bożena Żywica i Mariusz Jedwabnik (para taneczna)
II nagroda - Mariusz Pliszka i Angelika Więcek (para taneczna)
III nagroda – nie przyznano

Kategoria w nawiązaniu do folkloru kurpiowskiego:
I nagroda - Agnieszka Zielewicz (lira korbowa)
I nagroda - Dziewczęca Grupa Studia Wokalnego ROK
II nagroda – nie przyznano
III nagroda - nie przyznano

Kategoria zespoły taneczne – pieśni i tańca
I nagroda - Zespół Pieśni i Tańca Kurpie z Rozóg
I nagroda - Zespół Folklorystyczny Kurpiowszczyzna Grupa Taneczna
II nagroda - Kurpie Białe z Dąbrowy
III nagroda - Regionalny Zespół Ludowy Karniewiacy

Na tym protokół zakończono.

I. Organizator:

- Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego



Współorganizatorzy:



Fundacja Sztuk i Dialogu




Urząd Miejski w Nowogrodzie




Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie




Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku,



Muzeum - Skansen Kurpiowski im. A. Chętnika w Nowogrodzie



Urząd Gminy Zbójna
Gminny Ośrodek Kultury w Zbójnej

Patronat i wsparcie finansowe:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie
- Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku
- Starostwo Powiatowe w Łomży
- Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku.

Pomocy udzielili:


Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie

Komunalny Zakład Budżetowy w Nowogrodzie


Patronat i wsparcie finansowe:



Partner Województwo Podlaskie





- Starostwo Powiatowe w Łomży




- Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku






Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu Muzyka, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

2022-06-20 10:32 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl
Numer konta ROK w Łomży
Wpłaty ZAJĘCIA GRY NA INSTRUMENCIE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA WOKALNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
29 8762 0009 0003 3095 2000 0090

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA ZPiT ŁOMŻA i ZAJĘCIA BALETU
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 50 8762 0009 0003 3095 2000 0100

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 71 8762 0009 0003 3095 2000 0110