ROK

./i/slide_34.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_27.jpg ./i/slide_33.jpg ./i/slide_29.jpg

Regionalny Przegląd Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej - Protokół Jury 2021

Protokół z posiedzenia komisji
Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej
13 maja 2021 r.

Komisja w składzie:
Dariusz Kryszpiniuk – Przewodniczący jury, kierownik Działu Animacji Kultury (Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku – Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego)
Michał Olchowik – członek jury, pedagog instrumentalista, instruktor ds muzyki ludowej (Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego)
Izabela Cierpikowska – członek jury, instruktor ds folkloru (Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego)

postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii solistów śpiewaków - grupa dorosłych:
I nagroda - Eugenia Kuliś z Kruszy
I nagroda - Hanna Ksepka z Kuzi
II nagroda - nie przyznano
III nagroda - Helena Bączek z Turośli

W kategorii zespołów śpiewaczych - dorośli:
I nagroda - Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej - kobiety
I nagroda - Zespół Śpiewaczy z Turośli
II nagroda - Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu - mężczyźni
II nagroda - Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
II nagroda - Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
III nagroda - Zespół Śpiewaczy z Kuzi
Wyróżnienie - Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

W kategorii solistów instrumentalistów - grupa dorosłych
I nagroda - Jan Kania z Turośli
I nagroda - Karol Sadłowski z Turośli
II nagroda - Mateusz Dziczek z Piasutna Żelaznego
III nagroda - Adam Sadłowski z Turośli
Wyróżnienie - Grzegorz Golan z Turośli

W kategorii solistów instrumentalistów na harmonii pedałowej - grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda - Dawid Sutkowski z Turośli
II nagroda - Karol Saciłowski z Turośli

W kategorii solistów instrumentalistów na skrzypcach - grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda - Natalia Zadroga z Turośli
II nagroda - Kornelia Bielska z Turośli
Wyróżnienie:
Julia Lemańska z Turośli
Zofia Muzyk z Turośli
Karolina Nicewicz z Turośli

W kategorii kapel:
I nagroda - Kapela Miód na serce z Łomży
II nagroda - Kapela Jana Kani z Turośli
Wyróżnienie - Kapela Kurpiowska Świat akordeonu z Łomży

W kategorii gawędziarzy - grupa dziecięco-młodzieżowa:
I nagroda - Bartosz Wawrzyniak ze Zbójnej
II nagroda - Kacper Konopka z Mątwicy

Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się podczas XXVIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie komisja kwalifikuje zdobywców I i II miejsc we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.
Na Przegląd Kapel i Śpiewaków Ludowych Województwa Podlaskiego komisja kwalifikuje laureatów I nagród Przeglądu.

Łomża, 13.05.2021 r.

2021-05-13 11:21 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl
Numer konta ROK w Łomży
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
55 8762 0009 0003 3095 2000 0010