postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii zespołów śpiewaczych - dorośli:
I miejsca: Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy
II miejsca: Zespół Śpiewaczy z Turośli
Grupa Śpiewacza Mężczyzn z Czarni
Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
Grupa Śpiewacza Kobiet z Bandyś
III miejsca: Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej
Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Kuzi
Grupa Śpiewacza Kobiet z Czarni
w kategorii zespołów śpiewaczych - dzieci i młodzież:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu
Grupa Śpiewacza Dziewcząt z Czarni
III miejsce: Zespół „Poziomecki” z Wykrotu
w kategorii zespołów śpiewaczych spoza regionu kurpiowskiego:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Zespół Śpiewaczy z Wizny
III miejsce: Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego
wyróżnienie: Zespół „Hetmanki” z Tykocina
w kategorii solistów śpiewaków – dorośli:
I miejsca: Elżbieta Kasznia z Rozóg
Eugenia Kuliś z Kruszy
Zofia Charamut z Myszyńca
II miejsca: Anna Chmielewska z Nowogrodu
Mariola Ogniewska z Łodzisk
Henryk Kulesza z Lelisa
III miejsca: Weronika Zyśk z Myszyńca
Tomasz Grzegorczyk z Łodzisk
wyróżnienie: Sylwia Paszkiewicz - Garczarek z Zambrowa
w kategorii solistów śpiewaków – dzieci i młodzież:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Kinga Estkowska z Nowogrodu
III miejsce: Dorota Drężek z Wykrotu
wyróżnienie: Klaudia Chorążewicz z Cyku
- w kategorii kapel:
I miejsca: Kapela Kurpiowska ze Zbójnej
Kapela Jana Kani z Lipnik
- w kategorii kapel spoza regionu kurpiowskiego:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Zambrowska Kapela Eli z Zambrowa
Trio Akordeonowe z Czarnej Białostockiej
- w kategorii solistów instrumentalistów – dorośli:
I miejsca: Eugeniusz Piaścik z Dębnik
Zenon Kaczyński z Łysych
II miejsca: Jan Kania z Lipnik
Czesław Drząszcz z Myszyńsca
Grzegorz Golan z Kadzidła
Antonii Dymerski z Wyku
- w kategorii solistów instrumentalistów – dzieci i młodzież:
I miejsca: Karol Samsel z Czarni
Andrzej Rydel z Czarni
- w kategorii gawędziarzy:
I miejsce: nie przyznano
II miejsca: Witold Kuczyński z Czarni
Przemysław Przestrzelski z Łomży
Wyróżnienia: Patrycja Zielińska z Wykrotu
Magdalena Parzych z Wykrotu
Damian Waszkiewicz z Dobrego Lasu
Mariola Ogniewska z Łodzisk
- w kategorii par tanecznych – dorośli:
I miejsce: Grażyna Rolka i Sławomir Jesionkowski z Turośli
Cecylia Murzyn i Stanisław Archacki z Myszyńca
II miejsce: Irena Zyśk i Bronisław Płocharczyk z Myszyńca
III miejsca: Weronika Zyśk i Zbigniew Piątkowski z Myszyńca
Zofia Drężek i Stanisław Sieruta z Myszyńca
- w kategorii par tanecznych – dzieci i młodzież:
I miejsce: Karolina Bednarczyk i Patryk Rolka z Turośli
II miejsce: Monika Stomska i Wojciech Samul ze Zbójnej
Wyróżnienie: Anna Mielnicka i Sebastian Dąbkowski ze Zbójnej
- w kategorii zespołów pieśni i tańca – dzieci i młodzież:
I miejsca: Zespół Pieśni i Tańca ,,Wyszków'' z Leszczydołu Nowin, grupa młodsza
Kurpiowski Zespół Pieśni i Tańca z Zawad, grupa młodsza
II miejsce: Zespół Pieśni i Tańca ,,Wyszków'' z Leszczydołu Nowin, grupa starsza
- w kategorii zespołów folklorystycznych – dorośli:
I miejsce: Kurpiowski Zespół Pieśni i Tańca z Zawad, grupa starsza
II miejsca: Zespół Regionalny ,,Myszyniec'' z Myszyńca
Zespół Folklorystyczny ,,Puszcza Zielona'' z Łysych
III miejsca: Zespół Folklorystyczny ,,Kurpie'' z Rozóg
Integracyjny Zespół Folklorystyczny z Zambrowa
- w kategorii zespołów folklorystycznych – dzieci i młodzież:
I miejsce: Kurpiowski Zespół Folklorystyczny ,,Carniacy'' z Czarni
II miejsce: Zespół Folklorystyczny ,,Łysozianie'' z Łysych
III miejsca: Zespół Folklorystyczny ,,Turoślanie'' z Turośli
Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej
Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są:
- Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (7.000 zł),
- Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku (2.000 zł),
- ponadto Burmistrz Nowogrodu ufundował dwie nagrody po 300 zł dla zespołów śpiewaczych z Nowogrodu,
- Związek Kurpiów - nagrody książkowe.
Komisja widzi potrzebę kontynuowania Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej, dostrzega wysoki poziom wykonawców, składa wszystkim gratulacje i dziękuje organizatorom i sponsorom imprezy.
Na tym protokół zakończono.