ROK

./i/slide26.jpg ./i/slide_24.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide_32.jpg ./i/slide20.jpg

XVIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2011

Program XVIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża 2011

Program koncertów

3 lipca – niedziela

godz. 9.30 – Czyżew – kościół parafialny pw. św. Apostołów Piotra i Pawła
„Panu na chwałę” - Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalno-organowy.
Wykonawcy:
Joanna Cortes – sopran
Jacek Szymański – tenor
Jan Bokszczanin – organy.
Program: G.Bizet – Agnus Dei, G.Donizetti – Ave Maria, C.Franck – Panis Angelicus, E.Missa – Święta Dziewico, W.A. Mozart – Ave Verum, G.Verdi – Ave Maria
oraz utwory organowe od Bacha do współczesności.

godz. 10.00 – Łapy - kościół parafialny pw. Świętego Krzyża
„O władco świata” - Artystyczna oprawa mszy świętej i koncert wokalny.
Wykonawcy:
Izabela Kopeć – sopran
Aleksandra Kucharska-Szefler – sopran
Michał Błoński – bas/baryton
Dariusz Stanisław Wójcik – bas/recytacja
Andrzej Nanowski – organy.
Program: A.Ch. Adam – Głos duszy, J.S.Bach – Et exultavit oraz Quia respexit z „Magnificat”, J.S.Bach/G.Gounod – Ave Maria, C.Franck – Panis Angelicus, S.Moniuszko – Ojcze nasz, W.A.Mozart - Alleluja z ,,Exsultate jubilate'', C.Saint-Saens – Ave Maria, F.Schubert – Ave Maria, O.M.Żukowski – Hymn do Pana Jezusa oraz popularne arie operowe i operetkowe oraz songi musicalowe, m.in. ,,Zemsta Nietoperza'', ,,Skrzypek na dachu'', ,,My fair lady'', ,,Straszny dwór'', ,,Casanova''.

godz. 11.00 – Jedwabne – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła
„Od Bacha do współczesności” – Artystyczna oprawa mszy świętej oraz koncert wokalno-organowy.
Wykonawcy:
Magdalena Trochim – sopran
Jacek Kotyński – organy.
Program: C.Franck – Panis Angelicus, G.Giordani – Caro mio ben, W.A.Mozart – Ave Verum
W.A.Mozart - Alleluja z ,,Exsultate Jubilate”, F.Schubert – Ave Maria oraz muzyka organowa
J.S.Bach - Adagio z ,,Toccaty i fugi C-dur'', J.S.Bach - chorał: Jesu, bleibet meine Freude
F.Mendelssohn-Bartholdy - VI sonata organowa, C.Franck - III chorał a-moll.

godz. 12.00 – Zambrów – kościół p.w. Ducha Świętego
„Panu na chwałę” – artystyczna oprawa mszy świętej oraz koncert wokalno-organowy.
Wykonawcy:
Joanna Cortes – sopran
Jacek Szymański – tenor
Jan Bokszczanin – organy.
Program: G.Bizet – Agnus Dei, G.Donizetti – Ave Maria, C.Franck – Panis Angelicus,
E.Missa – Święta Dziewico, W.A. Mozart – Ave Verum, G.Verdi – Ave Maria
oraz utwory organowe od Bacha do współczesności.

godz. 16.00 - Drozdowo – Muzeum Przyrody – salon/taras
Inauguracja Festiwalu
Wykonawcy:
Magdalena Trochim – sopran
Victor Korunny – waltornia
Liana Krasyun-Korunna – fortepian
Dariusz Stanisław Wójcik – słowo wiążące.
Program: V.Bellini – Ma rendi pur contento, Vaga luna che inargenti,
G.Faure – Clair de lune, Mandoline,
S.Moniuszko – Polna różyczka, Prząśniczka
oraz
utwory na waltornię z towarzyszeniem fortepianu:
F.Strauss - Nocturno, op. 7, P.Dukas - Willanella, E.Bozza - W lesie, op. 40.

godz. 20.00 – Łomża – Centrum Katolickie im. Papieża Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego – patio
Amigos Para Siempre – przyjaciele na zawsze
Wykonawcy:
Anna Jurczyńska – śpiew
Romuald Spychalski – śpiew
Jacek Szymański – słowo wiążące.
Program: przeboje musicalowe i filmowe.

4 lipca – poniedziałek
godz. 19.00 – Łomża – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, aula im. Hanki Bielickiej
Michał Kleofas Ogiński – Romanse wokalne – Promocja płyty CD
Wykonawcy:
Jacek Szymański – tenor
Anna Mikolon – fortepian
Ryszard Rembiszewski – słowo wiążące.
Program: M.K.Ogiński - ,,Romanse wokalne'': Czasem rzecz błaha, Zamilcz ach zamilcz, Piękna pani, Wspomnienia, Zwiędłe róże, Przebudzenie, Niechaj miłość nas połączy, Wstało już słonko na niebie, Przy boku twym, Minęły błogie dni, Rodzinna wieś, Jesienny dzień, Sun un rien, Falait-il me guerir, C'est pour vous,Doux souvenir, Odi di un uom che muore, Le reveil.

5 lipca – wtorek
godz. 19.00 – Łomża – kościół PP. Benedyktynek pw. Trójcy Przenajświętszej
„Transcendencja... nie tylko w poezji”
Wykonawcy:
Dariusz Stanisław Wójcik – recytacja
Magdalena Miętki – misy tybetańskie i gongi / śpiew.
Program: Karol Wojtyła - poemat: SYMPHONIE SCALENIA (fragmenty)
Magdalena Miętki - relaksacyjna muzyka improwizowana.

6 lipca- środa

godz. 19.00 – Łomża – katedra
„Z dźwiękiem fugi” – recital wokalno-organowy
Wykonawcy:
Jacek Kotyński – organy
oraz
Miłosz Gałaj – baryton
Andrzej Nanowski – fortepian / organy
Dariusz Stanisław Wójcik – recytacja
Jacek Szymański – słowo wiążące.
Program: J.S.Bach - Partita Sei gegrüsset, Jesu gutig,
F.Mendelssohn-Bartholdy - VI sonata d-moll,
Ralph Vaugham Williams – Five Mystical Songs (Pięć pieśni mistycznych),
C.Franck - III chorał a-moll,
Ch.M.Widor - Toccata z V symfonii f-moll.


7 lipca – czwartek

godz. 19.00 – Łomża – kościół p.w. Krzyża Świętego
„Bell canto – amore mio” – wielki koncert operowy
Wykonawcy:
Joanna Cortes – sopran
Izabela Kopeć – sopran
Magdalena Trochim – sopran
Aleksandra Kucharska-Szefler -
Alicja Rumianowska – mezzosopran
Romuald Spychalski – tenor
Jacek Szymański – tenor
Łukasz Wroński – tenor
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton
Antonio Medone – baryton
Leszek Skrla – baryton
oraz
Liana Krasyun-Korunna – fortepian
Anna Mikolon – fortepian
Dariusz Stanisław Wójcik – słowo wiążące
Chór Szkoły Podstawowej w Śniadowie pod dyr. Iwony Gumińskiej-Kropiewnickiej.
Program:
arie i duety operowe
V.Bellini – Purytanie, G.Gounod – Romeo i Julia, Faust, S.Moniuszko – Straszny Dwór,
G.Puccini – Tosca, Turandot, Madama Butterfly, Gianni Schicchi, G.Rossini – Cyrulik Sewilski,
G.Verdi – Rigoletto, Traviata.

8 lipca – piątek
godz. 20.00 – Nowogród – Hotel Zbyszko
„Przetańczyć całą noc” – koncert z okazji XV lecia Teatru Orwartego w Gdańsku
Wykonawcy:
Mariola Kurnicka – śpiew
Alicja Piotrowska – śpiew
Miłosz Gałaj – śpiew
Dariusz Stanisław Wójcik – śpiew
Marta Nanowska – skrzypce
Andrzej Nanowski – fortepian
oraz
Ryszard Rembiszewski – słowo wiążące
Program:
songi, duety i sceny zbiorowe ze światowych musicali m.in.:
J.Bock – Skrzypek na dachu, N.Gay – Me and my Girl, J.Herman – Hello Dolly,
J.Kander – Cabaret, New York, F.Loeve – My Fair Lady,A.L. Webber – Cats, Evita, Upiór w operze, Jesus Christ Superstar, C. Schonberg – Les Miserables.

9 lipca – sobota
godz. 19.00 – Drozdowo – kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła
„Taniec z szablami” - 30 lat istnienia Zespołu Akordeonowego PSM II stopnia w Łomży pod kierunkiem mgr Stanisława Morawskiego
Wykonawcy:
Piotr Komorowski
Jakub Kozłowski
Mateusz Jastrzębski
Piotr Szabuńko
Program:
A.Chaczaturian - Taniec z szablami, W.Zołotariew - Rondo capriccioso, T.Albinoni - Adagio B-dur,
L.Boellmann - Suita gotycka - część IV toccata, J.Wojtarowicz - Pageant, Little story,S.Joplin - Ragtime III (brzoskwiniowy), W.Gridin - Ozornyje naigriszi.


10 lipca – niedziela

godz. 9.00 – Zabiele – kościół parafialny pw. św. Jana Ewangelisty
„Z dźwiękiem fugi” – artystyczna oprawa mszy świętej oraz koncert wokalno-organowy
Wykonawcy:
Joanna Cortes – sopran
Magdalena Trochim – sopran
Mariola Kurnicka – sopran
Romuald Spychalski – tenor
Łukasz Wroński – tenor
Miłosz Gałaj – baryton
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton
Andrzej Nanowski – organy / fortepian
Program:
arie oratoryjno-kantatowe, pieśni religijne, arie operowe i operetkowe, duety operowe
i operetkowe oraz pieśni popularne.


godz. 9.00 – Śniadowo – kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP
„Od Bacha do współczesności” – artystyczna oprawa mszy świętej oraz koncert wokalno-organowy
Wykonawcy:
Jacek Kotyński – organy
Alicja Rumianowska – mezzosopran
Jacek Szymański – tenor
Dariusz Stanisław Wójcik – tenor
Aleksandra Kucharska-Szefler – sopran
Program:
J.S.Bach – Et misericordia z „Magnificat”, J.S.Bach/Ch.Gounod – Ave Maria, G.Donizetti – Ave Maria,
C.Franck – Panis Angelicus, S.Moniuszko – Ojcze nasz, O Władco świata, W.A.Mozart – Ave Maria, Ave Verum,
C. Saint-Saens – Ave Maria, F.Schubert – Ave Maria, O.M.Żukowski – Hymn do Pana Jezusa,
oraz
muzyka organowa
J.S.Bach - Adagio z ,,Toccaty i fugi C-dur'', J.S.Bach - chorał Jesu, bleibet meine Freude
F.Mendelssohn-Bartholdy - VI sonata organowa, C.Franck - III chorał a-moll.

godz. 12.00 – Tykocin – Wielka Synagoga
Dymitr Szostakowicz „Z żydowskiej poezji ludowej” – promocja płyty CD
Wykonawcy:
Aleksandra Kucharska-Szefler – sopran
Alicja Rumianowska – mezzosopran
Jacek Szymański – tenor
Anna Mikolon – fortepian
Dariusz Stanisław Wójcik – narracja
oraz
Mariusz Rytel (TVP Białystok) – słowo wiążące
Program:
D.Szostakowicz - II Sonata fortepianowa h-moll, op. 61 (1942), części: allegro, largo, moderato (con moto)
cykl pieśni pt.: ,,Z żydowskiej poezji ludowej'', op. 79 (1948), Płacz nad zmarłym dzieckiem,
Troskliwe mama i ciocia, Kołysanka, Przed długą rozłąką, Ostrzeżenie, Porzucony ojciec,
Pieśń o nędzy, Zima, Dobre życie, Pieśń dziewczyny, Szczęście.


godz. 17.00 – Drozdowo – Muzeum Przyrody – Park
Zakończenie XVIII Festiwalu „Wielka gala w pałacu” - Jacek Szymański i jego goście
Wykonawcy:
Joanna Cortes, Anna Mikolon, Izabela Kopeć,
Mariola Kurnicka, Liana Krasyun-Korunna,
Aleksandra Kucharska-Szefler, Elżbieta Mach,
Magdalena Miętki, Marta Nanowska, Alicja Piotrowska,
Alicja Rumianowska, Magdalena Trochim, Miłosz Gałaj
Grzegorz Piotr Kołodziej, Viktor Korunny,
Jacek Kotyński, Antonio Medone, Andrzej Nanowski
Leszek Skrla, Romuald Spychalski, Łukasz WrońskI
Dariusz Stanisław Wójcik
oraz
Anna Jurczyńska, Michał Błoński,
Mateusz Jastrzębski, Piotr Komorowski, Jakub Kozłowski, Piotr Szabuńko
prowadzenie
Ryszard Rembiszewski
Jacek Szymański
Program:
przeboje wokalne i instrumentalne ze światowego repertuaruoperowego, operetkowego, musicalowego i instrumentalnego.

 


Sponsor główny:

 

SPONSORZY:

2011-04-05 09:32 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin