ROK

./i/slide_31.jpg ./i/slide23.jpg ./i/slide_23.jpg ./i/slide_11.jpg ./i/slide_27.jpg

Studio Wokalne ROK - zapisy 2019

Studio Wokalne ROK, działające w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży.
Zapisy i przesłuchania wrzesień 2019.

Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Instruktor Agnieszka Żemek-Pawczyńska.

Studio Wokalne ROK:
- nauka śpiewu
- emisja głosu
- interpretacja piosenki
- ćwiczenia dykcyjne
- praca z mikrofonem
- ruch sceniczny


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, tel. 86 219 01 11,

rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

 

 

 

2019-08-30 16:02 Opublikował: Administrator

Sukces wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża w Grajewie

W minioną niedzielę w Centrum Kultury w Grajewie odbył się XXVI Regionalny Przegląd Piosenki. Wzięło w nim udział prawie 100 wykonawców z Suwałk, Białegostoku, Ełku, Piszu, Szczuczyna, Grajewa. Nie zabrakło też reprezentantów naszego miasta Łomża i powiatu Łomżyńskiego a w tym podopiecznych Studia Wokalnego ROK, które prowadzi Agnieszka Żemek-Pawczyńska.

 

Poziom konkursu był naprawdę wysoki, dlatego cieszy nas to, że wśród grona laureatów znaleźli się też nasi wychowankowie:
- Aniela Narolewska - III miejsce w kategorii klas I-III SP
- Anna Dziewa - wyróżnienie w kategorii klas I-III SP
- Aleksandra Sokołowska - I miejsce w kategorii klas IV-VI SP
- Kacper Żmuda – wyróżnienie w kategorii gimnazja i klas VII-VIII SP
- Laura Narolewska - II miejsce w kategorii szkoły średnie
Serdecznie gratulujemy laureatom i wszystkim tym osobom, które brały udział w konkursie.

Fotografie: GCK Grajewo

2019-04-30 13:38 Opublikował: Administrator

Sukces wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża w Goniądzu

Sukces wokalistów Studia Wokalnego ROK Łomża w
IX Regionalnym Konkursie Piosenki Walentynkowej w Goniądzu :)

Dnia 16 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu odbył się IX Regionalny Konkurs Piosenki Walentynkowej pn. „Miłość niejedno ma imię”. Uczestnicy występowali w sześciu kategoriach wiekowych: soliści w wieku przedszkolnym, soliści z klas I-III SP, soliści z klas IV-VI SP, soliści z klas VII-VIII SP i klas III gimnazjum, soliści ze szkół średnich oraz dziecięce i młodzieżowe zespoły wokalne. Jury w składzie: Joanna Jabłońska,
Sara Al-Shokliya oraz Katarzyna Bielawska oceniało wykonawców i wyróżniło następujących laureatów ze Studia Wokalnego ROK - prowadzonego przez Agnieszkę Żemek-Pawczyńską:

Kategoria : soliści z klas I-III szkół podstawowych:
Miejsce II – Aniela Narolewska (ROK w Łomży)

Kategoria : soliści z klas VII-VIII szkół podstawowych i z klas III gimnazjum:
Wyróżnienie – Kacper Żmuda (ROK w Łomży)

Kategoria : soliści ze szkół średnich:
Miejsce III – Laura Narolewska (ROK w Łomży)

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

Zdjęcia: GOK Goniądz, ROK Łomża

2019-02-19 15:47 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK Junior - zapisy 2018

Studio Wokalne ROK, działające w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 6-13 lat Zapisy i przesłuchania wrzesień 2018.
Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

 


Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9, tel. 86 219 01 11,

rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

 

 

2018-08-31 17:16 Opublikował: Administrator

Podaruj mi trochę słońca - koncert Studia Wokalnego ROK i ROK Junior

Podopieczni oraz instruktor SW ROK zapraszają na koncert zatytułowany ,,Podaruj mi trochę słońca', który odbędzie się 21 czerwca 2018 roku, o godzinie 18.30 w sali kameralnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4. Dzieci oraz młodzież zaśpiewają polskie i zagraniczne przeboje muzyki rozrywkowej, a także znane standardy muzyczne.
2018-06-18 14:27 Opublikował: Administrator

Paulina Porowska reprezentuje Łomżę na konkursie Anny German.

W minioną sobotę 16.06.2018 roku miały miejsce wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu im. Anny German. Reprezentująca Studio Wokalne ROK – Paulina Porowska bezapelacyjnie zajęła I miejsce. Podopieczna Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej zaśpiewała dwie bez wątpienia najpopularniejsze piosenki - Człowieczy los i Tańczące Eurydyki. Kolejny etap konkursu – krajowy finał odbędzie się na przełomie października i listopada. Ostateczny finał to konkurs międzynarodowy odbywający się w Moskwie. Trzymamy kciuki za Paulinę i liczymy, że usłyszymy ją w finale konkursu.

 

Kolejnym sukcesem Studia Wokalnego ROK jest udział gimnazjalisty Damiana Śliwińskiego w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w Głogowie, który w kategorii młodzieżowej otrzymał II nagrodę. Oceniany przez jury pod przewodnictwem Marty Podulki – wokalistki i kompozytorki, został zaproszony do wspólnego recitalu finałowego.Zdjęcia www.4lomza.pl

2018-06-18 14:24 Opublikował: Administrator

Sukcesy Studia Wokalnego ROK w Grajewie

W niedzielę 15 kwietnia 2018 roku w Grajewskim Centrum Kultury odbył się XXV Regionalny Konkurs Piosenki. W konkursie brały udział dzieci i młodzież z terenu całego województwa podlaskiego.
Wzięły w nim udział również reprezentanci Studia Wokalnego ROK prowadzonego przez Agnieszkę Żemek-Pawczyńską, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży – Instytucji Kultury Powiatu Łomżyńskiego.

 

Wokaliści Studia Wokalnego ROK zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:
w kategorii 7-9 lat,
wyróżnienie Anna Dziewa

w kategorii 13-16 lat,
II miejsce Laura Narolewska
wyróżnienie Mateusz Niksa

w kategoria 17-21 lat,
I miejsce Wiktoria Perzanowska
wyróżnienie Alicja Kopczewska

Gratulujemy!

Zdjęcia ze strony CK Grajewo

www.gckgrajewo.pl

 

2018-04-19 10:29 Opublikował: Administrator

Powróćmy jak za dawnych lat

Podczas piątkowego wieczoru Wokaliści Studia ROK działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, zabrali publiczność w sentymentalną muzyczną podróż po przebojach lat 20 i 30. Nie zabrakło także piosenek słynnego duetu Wasowski i Przybora., którzy w latach 50 rozpoczęli działalność Kabaretu Starszych Panów.

 

Stylowe wnętrze Restauracji Retro dopełniło charakteru koncertu, którego atmosfera była szczególnie serdeczna prze licznie przybyłą publiczność. Najstarsi wokaliści Studia ROK rozpoczęli koncert piosenką „Powróćmy jak za dawnych lat” wprowadzając słuchacza w świat dźwięków, melodii i kostiumów jakie towarzyszyły minionym czasom . Urozmaicony program piosenek z okresu międzywojennego wykonywali adepci sztuki wokalnej występując indywidualnie, a także zespołowo. Najmłodsze dzieciaki ze Studia ROK junior, zaśpiewały kołysankę Ludwika Starskiego z muzyką Henryka Warsa „Ach śpij kochanie”, którą niegdyś wykonywali Adolf Dymsza i Eugeniusz Bodo. Równie ciekawie i z charakterem zaprezentowali się nieco starsi koledzy wykonując temperamentnie piosenkę „Zimny drań”. Nie zabrakło też znanego przeboju Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy”, który w bardzo zbliżonym stylu do lat 20 wykonała licealistka Paulina Porowska. Melomani muzyki okresu międzywojennego mogli wysłuchać i wspólnie nucić znane przeboje takie jak: Ach jak przyjemnie, Kiedy będziesz zakochany, Ada to nie wypada, Na pierwszy znak czy Ja się boję sama spać. Repertuar ten wypełniły też piosenki z nieco późniejszego okresu tworzone przez Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przyborę: W czasie deszczu, S.O.S, Herbatka czy O Romeo. Rewia kostiumowa, towarzyszące scenki aktorskie czy układy choreograficzne będące znaczną częścią koncertu uatrakcyjniły całość spektaklu „Powróćmy jak za dawnych lat” .Zbliżając się do finału koncertu, znaczące wystąpienie należało zdecydowanie do Damiana Śliwińskiego i jego koleżanek, który wcielił się w rolę kobiety śpiewając przebój„Sex appeal z filmu „Piętro wyżej” niegdyś wykonywanego przez Eugeniusza Bodo”.Energicznie reagująca publiczność oklaskiwała młodych wokalistów, którzy w finale zaśpiewali połączenie piosenek „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” przechodząc do znanej kompozycji Marka Grechuty „Dni, których nie znamy”. Prowadząca koncert i przygotowująca dzieci i młodzież instruktor ROK Agnieszka Żemek-Pawczyńska, nawiązała do słów refrenu. „...Że ważne są dni, których nie znamy”, dziękując dzieciom, młodzieży za współpracę, rodzicom za zaangażowanie i wszystkim osobom pomagającym w tworzeniu koncertu, jednocześnie zapraszając na kolejne muzyczne programy.

 

2018-04-09 18:29 Opublikował: Administrator

Powróćmy jak za dawnych lat - koncert Studia Wokalnego ROK

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Studia Wokalnego ROK, pt. Powróćmy jak za dawnych lat.
Koncert odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku o godzinie 19.00 w restauracji Retro, ul. Nowogrodzka 157.
Młodzi wokaliści zaprezentują najpiękniejsze polskie piosenki minionych lat. Będą to nie tylko przeboje przedwojennego kina wykonywane dawnej przez Eugeniusza Bodo, Aleksandra Żabczyńskiego i innych, ale również przeboje bardziej współczesne skomponowane przez słynny duet Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego czyli Kabaret Starszych Panów.

Wstęp wolny.
Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejszą rezerwację stolików pod telefonami 600 700 307 i 86 216 23 59.
Zapraszamy!

2018-03-26 14:29 Opublikował: Administrator

Gotowi do finału ,,Radości Spod Kapelusza'

Eliminacje miejsko-powiatowe do XII Ogólnopolskiego Konkursu ,,Radość Spod Kapelusza" za nami. W finale zobaczymy 11 reprezentantów naszego regionu prezentujących wiersz, monolog, piosenkę kabaretową. W gronie zakwalifikowanych znalazło się pięcioro podopiecznych Studia Wokalnego ROK działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży – Instytucji Kultury Powiatu Łomżyńskiego, są to: Alicja Kopczewska, Izabela Modzelewska, Laura Narolewska, Paulina Porowska i Wiktoria Perzanowska. Finał odbędzie się 10 marca 2018 r. w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II, ul. Zawadzka 55. Trzymamy kciuki! Powodzenia!
2018-03-05 13:24 Opublikował: Administrator

Sukcesy wokalistów Studia Wokalnego ROK

Sukcesy Studia Wokalnego ROK.

VIII Regionalny Przegląd Piosenki Walentynkowej w Goniądzu z wielkimi sukcesami dla naszych podopiecznych. Polskie przeboje o szeroko rozumianej tematyce miłosnej rozbrzmiewały w Domu Kultury w Goniądzu. Kilkugodzinne przesłuchania w kilku kategoriach zakończyły się obradami, po których odczytano werdykt: I miejsce w kategorii przedszkolaki otrzymała najmłodsza podopieczna SW Rok junior Anielka Narolewska, która zaśpiewała piosenkę ,,Jesteś mamo skarbem mym', w kategorii gimnazjum wyróżnienia otrzymali Mateusz Niksa za ,,Prosta piosenka" i Izabela Modzelewska w przeboju Ewy Bem ,,Por favor", miejsce I w tej samej kategorii trafiło do Laury Narolewskiej, która zaprezentowała miłosną historię dwojga ludzi zawartą w piosence ,,Brzydcy".

 

Gratulujemy laureatom konkursu, a także Damianowi i Patrykowi, którzy godnie reprezentowali Studio Wokalne ROK.
Uczestnicy konkursu to podopieczni Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej – instruktor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży – Instytucji Powiatu Łomżyńskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

2018-02-19 11:20 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK Junior - zapisy 2017

Studio Wokalne ROK, działające w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 6-13 lat Zapisy i przesłuchania wrzesień 2017.
Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9,

86 219 01 11,

rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

 

 

 

2017-08-28 17:31 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK i ROK Junior - zaproszenie na koncert

STUDIO WOKALNE ROK i ROK Junior zaprasza na koncert podsumowujący sezon artystyczny 2016/2017, który odbędzie się 21.06.2017 o godzinie 18.30 w sali kameralnej Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4. Wstęp wolny. Zapraszamy!
2017-06-19 19:42 Opublikował: Administrator

Wieczór piosenek bajkowo-filmowych

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zapraszają na Wieczór piosenek bajkowo-filmowych.
Koncert odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku o godzinie 19.00 w restauracji RETRO w Łomży, ul. Nowogrodzka 157.

W koncercie wystąpią dzieci i młodzież - wokaliści Studia Wokalnego ROK i ROK Junior, działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży pod opieką artystyczną Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej.

W programie: najpiękniejsze piosenki z bajek i filmów.
Wstęp wolny.
Rezerwacja stolików tel. kom. 600 700 307.
Zapraszamy!

2017-03-30 10:10 Opublikował: Administrator

Nagrody dla Studia Wokalnego ROK Łomża w konkursie w Goniądzu!

Gratulujemy wszystkim podopiecznym Studia Wokalnego ROK Łomża za udział w Konkursie Piosenki Walentynkowej w Goniądzu. W kategorii gimnazja I miejsce zdobyła Laura Narolewska, III miejsce Damian Śliwiński. W kategorii szkoły średniej III miejsce Dominik Bajorek.
2017-02-13 12:50 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK Junior - zapisy 2016

Studio Wokalne ROK, działające w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaprasza na zajęcia wokalne dla dzieci w wieku 6-13 lat Zapisy i przesłuchania wrzesień 2016.
Ilość miejsc ograniczona.

 

 

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

ul. Małachowskiego 4, pokój nr 9,

86 219 01 11,

rok@4lomza.pl www.rok.4lomza.pl, www.naszakultura.pl

 

2016-08-31 14:11 Opublikował: Administrator

Wielkie śpiewanie na podsumowanie - koncert wokalistów Studia ROK

,,Wielkie śpiewanie na podsumowanie!”. Koncert wokalistów Studia ROK, 24.06.2016, godzina 18.00. Wstęp wolny. Miejsce: Sala koncertowa
Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4. Zapraszamy!
2016-06-23 13:24 Opublikował: Administrator

Koncert wokalistów Studia Wokalnego ROK - fotorelacja

W miniony piątek 03.06.2016 w restauracji Retro miał miejsce recital piosenek młodzieży uczęszczającej do Studia Wokalnego ROK Łomża, prowadzonego przez Agnieszkę Żemek-Pawczyńską. Młodzi wokaliści wyśpiewali polskie i światowe przeboje, prezentując różne gatunki muzyczne. Ciepłe przyjęcie ze strony współorganizatorów i publiczności dodało młodym wykonawcom pewności siebie i scenicznej swobody. Dziękujemy wszystkim za przybycie i do zobaczenia na kolejnych koncertach. Najmłodszych wokalistów będzie można usłyszeć 12.06.2016 o godzinie 14.10 na scenie Festynu Rodzinnego z Melkowitą organizowanego przez parafię pw. Krzyża Świętego w Łomży oraz pod koniec czerwca br. Zapraszamy na koncert zatytułowany - Wielkie śpiewanie na podsumowanie. Informacje niebawem na stronie www.rok.4lomza.pl
2016-06-08 14:02 Opublikował: Administrator

Zaproszenie na koncert wokalistów Studia ROK

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży i restauracja RETRO zapraszają na koncert piosenek w wykonaniu Studia Wokalnego ROK, który będzie miał miejsce w dniu 3 czerwca 2016 roku o godzinie 19.00 w restauracji Retro, ul. Nowogrodzka 157 w Łomży. Młodzi wokaliści zaprezentują polskie i światowe przeboje. Gorąco zapraszamy koneserów muzyki, ale także rodziców, przyjaciół, wszystkich tych, którzy chcą w przyjemnej atmosferze spędzić piątkowy wieczór. Jeszcze raz gorąco zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Rezerwacja stolików: tel. 600 700 307.

 

2016-05-25 09:40 Opublikował: Administrator

Laury dla Laury ... czyli efekty konkursowe wokalistów Studia Wokalnego ROK

Tak się zrymowało, bo tak też się stało. Laura Narolewska zwyciężyła w kat. gimnazja IX Festiwalu Piosenki BIG-BIT, który miał miejsce w ubiegły piątek 20.05.2016 r. w MDK-DŚT Łomża. Tegoroczna edycja konkursu miała tematykę związaną z podróżą, drogą, wędrowaniem. Piosenka Anny Serafińskiej pt. Nasze drogi- przyniosła naszej gimnazjalistce zwycięstwo. Kolejne miejsce w tej samej kategorii otrzymała także wychowanka Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej. Mowa o Alicji Kopczewskiej, która sięgnęła do repertuaru Krystyny Prońko, piosenką - Jutro zaczyna się tu sezon zdobyła II nagrodę.
Cieszymy się i gratulujemy także jednej z naszych najmłodszych podopiecznych - Aleksandrze Sokołowskiej, która piosenką -Blues bujany wyśpiewała nagrodę III w kategorii klas I-III. W IX Festiwalu Piosenki BIG-BIT wzięli też udział: Maja Niksa, Julia Majewska, Iza Modzelewska oraz Dominik Bajorek, którzy także zaprezentowali się w dobrym stylu. Serdecznie gratulujemy!
2016-05-23 13:13 Opublikował: Administrator

Grand Prix dla Damiana ze Studia Wokalnego ROK

Serdecznie gratulujemy Damianowi Śliwińskiemu podopiecznemu Studia Wokalnego ROK prowadzonego przez Agnieszkę Żemek-Pawczyńską. Damian w ubiegłą sobotę (15.05.2016) swoim występem zachwycił Jury V Regionalnego Konkursu Piosenki Wakacyjnej ,,Gramy i śpiewamy naturalnie', które miało miejsce w Goniądzu. Za wykonanie piosenki ,,Białe żagle', do której samodzielnie akompaniował otrzymał nagrodę Grand Prix. Jeszcze raz gratulujemy!
2016-05-16 14:33 Opublikował: Administrator

Nagroda główna dla Damiana

Gratujemy serdecznie Damianowi Śliwińskiemu ze Studia Wokalnego ROK Łomża prowadzonego przez Agnieszkę Żemek-Pawczyńską, który 21 kwietnia 2016 roku zdobył nagrodę główną w kategorii szkoły podstawowe podczas Festiwalu Piosenki Poetyckiej - Wiosenny Powiew odbywającego się w Miejskim Domu Kultury w Białymstoku. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
2016-04-22 15:40 Opublikował: Administrator

Docenieni - wyróżnieni

Gratulujemy podopiecznym Studia Wokalnego ROK, którzy w ubiegłą niedzielę 17.04.2016 podczas XXIII Regionalnego Konkursu Piosenki w Grajewie zostali wyróżnieni. Dominik Bajorek wyróżniony w kat. 13-16 lat oraz Przemysław Piotrowski wyróżniony w kat. 17-21 lat. Laureatom serdecznie gratulujemy.
2016-04-20 14:07 Opublikował: Administrator

Rozśpiewany weekend ♪♫♪♪♫♪♫♫

Paulina Porowska, Dominik Bajorek, Laura Narolewska, Katarzyna Borkowska i Marlena Pieńkowska- pięcioro wokalistów Studia Wokalnego ROK, którym udało się przejść eliminacje powiatowe próbowało swoich sił podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza”. Wśród 40 pozostałych reprezentantów z Polski podopieczni Agnieszki Żemek- Pawczyńskiej wypadli bardzo dobrze. Młodzi wokaliści swoim talentem i interpretacją piosenki próbowali oczarować i przekonać do siebie jury któremu przewodniczył Jan Zdziarski, a towarzyszyli mu: Zofia Adamska, Katarzyna Szmitko, Andrzej Beja-Zaborski i Krzysztof Dzierma. Miejsce na podium udało się zdobyć Katarzynie Borkowskiej, która otrzymała III nagrodę w kategorii piosenka kabaretowa oraz nagrodę wyróżnienie przyznano Laurze Narolewskiej, która debiutowała w tym że konkursie.

 

Jednak miniony weekend to nie tylko sukcesy młodzieży gimnazjalnej i uczniów szkół średnich. O uwagę i docenienie walczył też młodszy reprezentant Studia Wokalnego ROK- Damian Śliwiński uczeń klasy VI. Zakwalifikował się do finału i tym samym otrzymał nagrodę wyróżnienie podczas XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Super Mikrofon Radia Jard”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

 

2016-03-14 15:34 Opublikował: Administrator

Wyśpiewała I miejsce...

16 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku odbył się XXII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków pn. "Mama, tata i ja". Reprezentantka naszego Ośrodka, członkini Studia Wokalnego ROK- Aleksandra Sokołowska piosenką "Rytm i melodia" wyśpiewała I miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy Oli i życzymy dalszych sukcesów.
2015-05-19 08:18 Opublikował: Administrator

Muzyczne przedwiośnie wokalistów ROK - fotorelacja

20 marca 2015 roku w restauracji Retro odbył się koncert wokalistów Studia Wokalnego ROK.
W koncercie udział wzięli:
Aleksandra Gajda, Patryk Śliwiński, Izabela Modzelewska, Marlena Pieńkowska, Damian Śliwiński, Laura Narolewska, Magdalena Cwalina, Kamil Kowalczyk, Magdalena Cwalina, Alicja Kopczewska, Wiktoria Perzanowska, Przemysław Bazydło, Katarzyna Górska, Paulina Porowska, Kasia Borkowska, Kamil Kowalczyk.
Gratulujemy.
2015-03-24 15:49 Opublikował: Administrator

Muzyczne Przedwiośnie - koncert wokalistów ROK

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego oraz Restauracja ,,Retro'' zapraszają na koncert ,,Muzyczne Przedwiośnie''.

W programie polskie i światowe przeboje w wykonaniu solistów Studia Wokalnego ROK.
Koncert odbędzie się 20 marca 2015 roku o godzinie 19.00 w Restauracji ,,RETRO'', ul. Nowogrodzka 157.
WSTĘP WOLNY.
Rezerwacja stolików pod numerem tel. 600 700 307. Zapraszamy!

 

 

W koncercie zaprezentują się młodzi wokaliści ze Studia ROK, przedstawią różnorodną formę piosenki zarówno polskiej jak i anglojęzycznej, od poezji, kabaretu, po utwory popowe, soulowe czy też jazzowe. Każdy z słuchaczy znajdzie coś dla siebie.
Prosimy o ciepłe przyjęcie wszystkich wykonawców i życzymy miłego odbioru koncertu oraz kolejnych pozytywnych wrażeń muzycznych.

 

2015-03-13 13:45 Opublikował: Administrator

Wokaliści ROK laureatami III Łapskiej Akademii Wokalnej

25 października 2014 roku odbyła się po raz trzeci Łapska Akademia Wokalna w Miejskim Domu Kultury w Łapach. Nasz ośrodek był reprezentowany przez wokalistów Studia Wokalnego ROK, którzy pracują pod kierunkiem Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej i Marka Żemka. Młodzi wokaliści pokazali się z jak najlepszej strony prezentując swój warsztat wokalny w polskich i zagranicznych piosenkach. Jury konkursowe doceniło młode talenty przyznając nagrody i wyróżnienia.

 

Kategoria wiekowa 4-6 lat

miejsce I – Aleksandra Sokołowska


Kategoria klas IV-VI

miejsce I – Laura Narolewska


Kategoria gimnazja

wyróżnienie – Magdalena Cwalina

Gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów!

 

2014-11-05 10:47 Opublikował: Administrator

Polsko- Litewskie warsztaty wokalne

Młodzież ze Studia Wokalnego ROK oraz uczniowie Szkoły Średniej im. Władysława Syrokomli
w Wilnie miała okazję uczestniczyć w pięciodniowych warsztatach wokalnych w dniach 09-14.06.2014 w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie. Młodzież pod okiem Marka Żemka, Agnieszki Żemek-Pawczyńskiej (Polska) oraz Jolanty Dekeviciene (Litwa) kształciła swój warsztat wokalny podczas zajęć grupowych i indywidualnych. Wszystko to za sprawą Starostwa Powiatowego
w Łomży, które realizuje projekt „W tyglu transgranicznych kultur Polski i Litwy” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej „Litwa- Polska” 2007-2013.

 

Kilkudniowa muzyczna przygoda miała na celu integrację młodzieży ale przede wszystkim przygotowanie wspólnego programu wokalnego, na który składały się 2 wspólnie opracowane i wykonywane piosenki: hymn Unii Europejskiej- „Oda do radości” zaaranżowany na głosy i przetłumaczony w trzech językach: polskim, litewskim

i angielskim, a także znany przebój „We are the world” w języku polskim i angielskim. Ponadto na program muzyczny składają się znane przeboje światowe wykonywane przez członków warsztatów indywidualnie z towarzyszącymi im chórkami. Młodzież poza ciężką muzyczną pracą miała także możliwość zintegrować się i poznać bliżej poprzez uczestnictwo w takich zajęciach jak: spływ kajakowy, ognisko, rajd rowerowy, muzyczne karaoke, dyskotekę czy też paint-ball. Młodzi wokaliści cały program muzyczny zaprezentowali 14 czerwca w Parku Muzeum Przyrody
w Drozdowie podczas festynu pn. „Namiot Międzynarodowy”.

Warsztaty oraz związany z nim występ dostarczył młodym wokalistom niezapomnianych wrażeń, nowych kontaktów międzynarodowych, rozwoju warsztatu wokalnego oraz spędzenia kilku dni
w pięknym nadnarwiańskim klimacie.

 

2014-07-04 13:13 Opublikował: Administrator

To już lato! - koncert wokalistów Studia ROK

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert pt. ,,To już lato!'' - koncert wokalistów Studia ROK, który odbędzie się w dniu 26 czerwca 2014 roku o godzinie 19.00 w sali koncertowej ROK, ul. Małachowskiego 4. Wstęp wolny. Poczęstujemy Państwa pyszną kawą i herbatą!

 


Organizator: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl, www.rok.4lomza.pl

 

2014-06-23 15:07 Opublikował: Administrator

Wokaliści Studia ROK na podium XXI Regionalnego Konkursu Piosenki „Grajewo 2014”

Wokaliści Studia ROK na podium XXI Regionalnego Konkursu Piosenki „Grajewo 2014”
Laureaci kategorii 13-16 i 17-21 lat
W ubiegłą niedzielę 27 kwietnia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Grajewie odbyły się przesłuchania konkursowe XXI Regionalnego Konkursu Piosenki „Grajewo 2014”. Młodzi wokaliści z całego województwa podlaskiego walczyli o tytuł najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. W konkursie wystąpiła młodzież z Łomży, Grajewa, Białegostoku, Suwałk, Prostek, Wojewodzina czy Niećkowa. Wokaliści Studia ROK prowadzonego przez Marka Żemka i Agnieszkę Żemek-Pawczyńską zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia:

 

 

Kategoria 7-9 lat

Wyróżnienie- Julia Majewska

 

Kategoria 10-12 lat

III miejsce- Laura Narolewska

II miejsce- Damian Śliwiński

 

Kategoria 13- 16 lat

Wyróżnienie- Alicja Kopczewska

 

Kategoria 17-21 lat

I miejsce – ex aequo Alicja Weydman oraz Przemysław Bazydło

 

Nagroda Burmistrza Miasta Grajewo Adama Kiełczewskiego powędrowała

do Przemysława Bazydło

 

Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

 

2014-04-28 11:42 Opublikował: Administrator

Sukcesy wokalistów ROKu

Sukcesy wokalistów ROKu
Aleksandra Ejsmont - I nagroda
Aleksandra Ejsmont z Łomży, uczestniczka zajęć wokalnych prowadzonych przez p. Marka Żemka w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży wywalczyła Grand Prix siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej „Radość spod kapelusza” w kategorii piosenka, a kolejna reprezentantka naszego ośrodka, Angelika Gosk zdobyła III nagrodę.

 

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 35 uczestników z Białegostoku, Kolna, Lidzbarka Warmińskiego, Łodzi, Łomży, Suwałk, Wysokiego Mazowieckiego i Żyrardowa. Przegląd odbywał się w Centrum Katolickim w Łomży.

 

Zdjęcia: Marek Maliszewski

 

2013-03-12 14:18 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK - zapisy

Studio piosenki Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży organizuje konkurs na wytypowanie najciekawszych głosów do wokalnej grupy, kontynuatora kwartetu wokalnego „Mezzoforte”.

 

Zapraszamy na przesłuchania dziewczęta i chłopców w wieku gimnazjum – liceum. (13-16 lat)

Przesłuchania odbędą się w STUDIO ROK (piwnica)

ul. Małachowskiego 4 w dniach od 22 do 30 października

w godzinach 15.oo – 17.3o.

 

Kier. muzyczny STUDIA ROK

M a r e k Ż e m e k

 

 

Proszę o przygotowanie do prezentacji :

dwóch piosenek o różnorodnym stylu (tempo, rytm) jedna koniecznie musi być w języku polskim.(akompaniament na płycie CD)

 

2012-09-20 12:58 Opublikował: Administrator

Sukcesy wokalistów z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży

Sukcesy  wokalistów z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży
Mezzoforte, 3 Miejsce w Kategorii w 17-21 lat
W niedzielę 17 kwietnia 2011 roku w siedzibie Miejskiego Domu Kultury odbył się XVIII Regionalny Konkurs Piosenki’ Grajewo 2011. W konkursie zaprezentowało się 70 wykonawców i grup wokalnych. Jury oceniało wokalistów w kategoriach 7-12 lat, 13-16 lat i 17-21 lat. Wzięły w nim udział soliści i grupy wokalne Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, które zwyciężyły we wszystkich kategoriach! Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich opiekunowi panu Markowi Żemkowi, instruktorowi Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży. Życzymy kolejnych sukcesów!

 

Ogłoszenie wyników XVIII Regionalnego Konkursu Piosenki’ Grajewo 2011

Jury po wysłuchaniu 26 uczestników w kategorii wiekowej 7 – 12 lat przyznało:

I miejsce  –     Magdalena Cwalina ze Studia ROK w Łomży

III miejsce -    Zofia Borkowska ze SP nr 10 w Łomży

 

III miejsce -    Magdalena Samordak ze SP nr 10 w Łomży

Wyróżnienie – Maja Karwowska z Łomży

Wyróżnienie – Karolina Modzelewska z GOK w Goniądzu

Wyróżnienie – Mateusz Krakowiecki ze Studia ROK w Łomży

Wyróżnienie – „Paka Ulki” z Mini Klubu „Słoneczny Stok” w Białymstoku

W Kategorii wiekowej 13 – 16 lat, jury wysłuchało 35 uczestników i przyznało:

I miejsce  -     Przemysław Bazydło ze Studia ROK w Łomży

I miejsce  -     Katarzyna Górska ze Studia ROK w Łomży

II miejsce -     Aleksandra Ejsmont ze Studia ROK w Łomży

II miejsce -     Julia Tomaszewska z MDK DŚT w Łomży

III miejsce -    Karolina Karpiej z GOK w Goniądzu

III miejsce -     Aleksandra Zach z MDK DŚT w Łomży

III miejsce -     Agnieszka Wilczewska ze SP nr 2 w Czarnej Białostockiej

III miejsce -     Aleksandra Narolewska ze Studia ROK w Łomży

III miejsce -     „Nadbiebrzańskie Nutki” z GOK w Goniądzu

Wyróżnienie -  Dominika Dłużewska z MDK DŚT w Łomży

Wyróżnienie -   Justyna Toczko i Julita Palusińska z Mini Klubu „Słoneczny Stok” w Białymstoku

Wyróżnienie -    Monika Krystianiak z MOW w Goniądzu

Wyróżnienie -    Katarzyna Domalewska ze Studia ROK w Łomży

Wyróżnienie -   Adrianna Nieciecka z PG nr 6 w Łomży

Wyróżnienie -  Aleksandra Kraszewska z ZSP w Jelonkach

Wyróżnienie -   Elżbieta Nagel z PG w Szczuczynie

W kategorii wiekowej 17 – 21 lat, jury wysłuchało 19 uczestników i przyznało:

I miejsce  -     Ada Durzyńska z MDK DŚT w Łomży

I miejsce  -     Trio Wokalne Studia ROK z Łomży

II miejsce -     Aleksandra Domalewska ze Studia ROK w Łomży

III miejsce -   Aleksandra Jankowska z MDK w Grajewie

III miejsce -    Maja Markiewicz z ZS w Szczuczynie

III miejsce -    MEZZOFORTE ze Studia ROK w Łomży

Wyróżnienie – Michał Mężeński z MDK DŚT w Łomży

Wyróżnienie -  Anna Zarzecka z MDK w Grajewie

 

Zdjęcia: www.grajewo24.pl

2011-04-19 13:41 Opublikował: Administrator

Studio Wokalne ROK - soliści

Zespół Studia Wokalnego ROK
Od początku 2010 roku równolegle z formacją Mezzoforte w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zaczął pracować nowy zespół mianowany przez opiekuna Marka Żemka nazwą "Trio Wokalne Studia ROK", w składzie: Ola Domalewska, Kasia Domalewska i Ula Kadłubowska.

Trio podczas XVII Regionalnego Konkursu Piosenki Grajewo 2010 zdodyło I nagrodę - podobnie jak inna działajaca w ROK-u formacja Mezzoforte. W swojej kategorii oba zespoły Trio Wokalne Studia ROK i Mezzoforte były bezkonkurencyjne. Od września 2010 roku do zespołu dołączyła Ewa Skrodzka. Trio stało się kwartetem.

Pozostali soliści Studia Wokalnego ROK:

- Alicja Kolasińska - śpiewa od 2008 roku (III miejsce na XVII Regionalnym konkursie Piosenki Grajewo 2010, I miejsce na Giełdzie Piosenki 2009),

- Katarzyna Górska - śpiewa od 2009 roku (III miejsce- Giełda Piosenki 2010r., wyróżnienie na XVII Regionalnym konkursie Piosenki Grajewo 2010)

- Przemysław Bazydło - śpiewa od września 2010 roku (wyróżnienie na Giełdzie Piosenki 2010)

- Magdalena Cwalina - śpiewa od września 2010 roku (III miejsce na Giełdzie Piosenki 2010)

- Angelika Gosk- śpiewa od września 2010

- Ola Ejsmond - śpiewa od września 2010 roku (I miejsce i nagroda główna w kategorii piosenek anglojęzycznychna Giełdzie Piosenki 2010 )

- Mateusz Krakowiecki - śpiewa od września 2009 roku

- Aleksandra Narolewska - śpiewa od grudnia 2010 roku.

 

2011-02-11 10:58 Opublikował: roklomza

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin