ROK

./i/slide_22.jpg ./i/slide15.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide_20.jpg

Mode H 2015 - udany występ grupy tanecznej Tacy Sami z ROK Łomża

Ponad 10000 widzów dopingowało 150 tancerzy podczas obchodzącego 10-lecie MODE H w Tours we Francji. Wśród wykonawców po raz trzeci znalazła się grupa Tacy Sami z Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży, która prezentowała układ taneczny do muzyki country w choreografii Justyny Wawrzyniak. Międzynarodowy projekt koordynowany przez francuską organizację „Mutualite Francaise” ma na celu integrację osób niepełnosprawnych z osobami pełnosprawnymi. Poprzez taniec, przepiękne spektakle niwelowane są różnice osób z tych dwóch środowisk. Dziesięć grup tanecznych z Francji, Rumunii, Litwy, Portugalii, Łotwy, Hiszpanii i Polski podczas trzygodzinnego spektaklu i wzruszającego finału, przygotowanego przez artystę Nello, świętowało 10 lat Mode H.

 

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka świata. Łomżyńska grupa w składzie Agnieszka Żemek-Pawczyńska, Anna Mikołajczyk, Alicja Pyczot, Edyta Jańczuk, Żaklina Olchowik, Katarzyna Kuklińska, Krzysztof Blusiewicz, Zbigniew Brzeziński, Janusz Pawczyński, Michał Olchowik, Janusz Mroczkowski, Paweł Spaliński i Wiktor Pawczyński po pół roku intensywnych prób zaprezentowała żywiołowy, spontaniczny układ. Energia i dynamika naszych występów porywała publiczność, która gromko oklaskiwała i dopingowała tancerzy. Podczas kilku dni pobytu w Tours, grupa Tacy Sami uczestniczyła również w warsztatach artystycznych prowadzonych przez młodych ludzi z poszczególnych krajów. Podczas integracyjnych spotkań wzruszył i zachwycił uczestników występ wokalny trio w składzie Agnieszka, Alicja i Żaklina, a wprowadzone przez polską ekipę żywe instrumenty i nasze tradycyjne tańce porywały do zabawy tancerzy z innych krajów. Atrakcją pobytu, był również taneczny przemarsz wszystkich delegacji ulicami przepięknego miasta Tours. Tłumy ludzi podziwiały zaangażowanie i radość uczestników, a opracowany wspólny układ taneczny zachęcał do zabawy i zmieniał nastawienie w zakresie wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Wyjazdy naszej grupy odbywają się dzięki finansowaniu i współpracy Starostwa Powiatowego w Łomży z organizacją „Mutualite Francaise”. Wykonawcy składają serdeczne podziękowania za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

 

2015-11-26 18:43 Opublikował: Administrator

Kurpik 2011 dla Regionalnego Ośrodka Kultury

23 kwietnia w Ostrołęckim Centrum Kultury rozdano ,,Kurpiki” - nagrody Prezesa Związku Kurpiów. Wyróżnienie już od 11 lat przyznawane jest za ochronę dziedzictwa kulturowego, budzenie tożsamości i działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju Kurpiowszczyzny.

Wśród wyróżnionych znalazł się Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, który nagrodę otrzymał w kategorii budzenie tożsamości regionu. Pamiątkową statuetkę ,,Kurpika'' odebrał pan Jarosław Cholewicki – dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży.

 

 

Najmłodszą laureatką tegorocznej Gali była Joanna Banach z Tatar, wyróżniona za talent sportowy.

Uroczystość artystycznie uświetnił  występ Kapeli Brata Zenona oraz Kurpiowskiej Orkiestry Harmonijkowej.

Laureaci Kurpików 2011 w 10 kategoriach.
- talent - Joanna Banach z Tatar,
- nauka i pióro - Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im. Adam Chętnika,
- muzyka i taniec - Zofia Warych z Myszyńca, Zofia Charamut z Myszyńca, Marianna Bączek z Surowego,
- twórczość ludowa - Stanisław Bacławski z Czarni, gm. Kadzidło,
- edukacja regionalna - Wojciech Łukaszewski z Jednorożca,
- działalność publiczna - ks. Marian Niemyjski z Kadzidła,
- pracodawca - Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego z Ostrołęki,
- promowanie regionu - Dariusz Łukaszewski z Kadzidła,
- budzenie tożsamości - Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży,
- ochrona dziedzictwa kulturowego - Maria Samsel z Ostrołęki.

 

Tekst i zdjęcia:www.radiooko.pl

 

2012-04-24 10:28 Opublikował: Administrator

Sukcesy KTT AKAT - Mistrzostwa Polski

W sobotę i niedzielę 5-6 listopada 2011 r. pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży i trenowane przez Magdalenę i Jacka Baczewskich wzięły udział w Mistrzostwach Polski par w Tańcu Towarzyskim par klasy B i A i w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
w Zielone koło Warszawy.

 

W turnieju tym startowało 5 łomżyńskich par taneczny w pięciu kategoriach tanecznych. Dobrym wynikiem może szczyci się aktualnie najlepsza łomżyńska para taneczna

klasy B w kategorii pow. 15 lat Krzysztof Długozima i Klaudia Kukowska , która zajęła 35 miejsce na 72 pary taneczne startujące z całej Polski w tańcach standardowych .

Inne łomżyńskie pary taneczne startujące w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w licznie obsadzonych kategoriach zajęły następujące miejsca :

 

 

- w kategorii 14-15 lat klasa C

IV miejsce w tańcach standardowych i VI w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

 

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Daniel Kobyliński i Milena Kobylińska

 

- w kategorii 14-15 lat klasa B

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska

 

- w kategorii 12-13 lat klasa D

Awans do wyższej klasy tanecznej zdobyła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

 

 

 

Wszystkim parom gratulujemy

 

 

2011-11-09 14:45 Opublikował: Administrator

Kazimierz Krupiński - sukces łomżyńskiego rzeźbiarza

Miło nam zawiadomić, że Kazimierz Krupiński – rzeźbiarz na stale współpracujący z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Łomży zdobył III nagrodę na 4 Ogólnopolskim Konkursie na Grafikę i Rzeźbę o Tematyce Muzycznej – Leszno 2011. Jest to kolejna nagroda tego znanego twórcy, który w ubiegłym roku w poprzedniej edycji konkursu zdobył I miejsce, otrzymał również Nagrodę Starosty Łomżyńskiego i był nominowany do Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

Wręczenie nagród odbędzie się 21maja 2011 roku o godzinie 12.00 w budynku Muzeum Okręgowego w Lesznie przy placu Jana Metziga 17. Wystawę pokonkursową można oglądać w dniach 9 kwietnia do 21 maja 2011 roku.

Kazimierz Krupiński
Od ponad 30 lat rzeźba jest jego głównym zajęciem.
Rzeźbi wyłącznie w drewnie. W jego pracach przeważa tematyka sakralna: sceny biblijne, wizerunki świętych, choć nie brak też rzeźb i płaskorzeźb o tematyce świeckiej.

Urodził się 29 marca 1958 roku w Sierzputach Zagajnych w pow. łomżyńskim. Od najmłodszych lat przejawiał zdolności manualno – plastyczne, wykonując pierwsze prace z drewna i metalu. Jak sam o sobie mówi szczególnie w drewnie odkrywał jego ukryte piękno i niepowtarzalne cechy tego materiału.

 

2011-05-04 11:12 Opublikował: Administrator

Miejsce Odkrywania Talentów

Szanowni Państwo!
z przyjemnością informuję, że Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży uzyskał w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

Mam nadzieję, że umieszczenie na polskiej mapie Miejsc Odkrywania Talentów, znajdującej się na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl, przyczyni się do promocji Państwa placówki w regionie i środowisku lokalnym, wymiany dobrych praktyk z innymi wyróżnionymi placówkami, a także przyniesie satysfakcję z pomocy młodym ludziom w osiąganiu przez nich sukcesu na własną miarę.

Z poważaniem


Katarzyna Hall

Minister Edukacji Narodowej

2011-03-07 15:31 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego

ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00
E-mail:rok@4lomza.pl

Ogólny numer konta ROK Łomża
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Wpłaty ZAJĘCIA GRY NA INSTRUMENCIE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA WOKALNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy
29 8762 0009 0003 3095 2000 0090

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA ZPiT ŁOMŻA i ZAJĘCIA BALETU
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 50 8762 0009 0003 3095 2000 0100

Numer konta wpłaty ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 71 8762 0009 0003 3095 2000 0110