ROK

./i/slide_21.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide_11.jpg ./i/slide_34.jpg ./i/slide_20.jpg

Odkrywanie talentów w Galerii Veneda

Nieco inną formułę organizowanej od trzech lat przy okazji XXIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża w Galerii Veneda Galerii Talentów zaproponował w tym roku Jacek Szymański. Młode talenty, które przywiózł do Łomży, zaprezentowały się w sobotę w pokazowej lekcji śpiewu. Nie mogło też zabraknąć miejsca dla łomżyniaków!

 

Głównym zadaniem Galerii Talentów jest prezentacja dość przypadkowej publiczności młodych talentów muzycznych i to zadanie, które nie zmienia się już trzeci rok z rzędu, zostało zrealizowane. W tym roku Galeria Talentów miała także inny cel - promocję rozpoczętego właśnie Festiwalu i dlatego zorganizowana została na jego początku, a nie jak wcześniej - pod koniec. Nieco zmieniła się także formuła Galerii Talentów, ponieważ występy młodych artystów były jej wcale nie najdłużej trwającą, choć bardzo ważną częścią.

W sobotnie popołudnie w holu Galerii Veneda zaprezentowała się trójka studentów Jacka Szymańskiego z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na początek Jacek Szymański ze swoimi studentami zaprezentował w dużym skrócie przebieg typowej lekcji śpiewu. Publiczność mogła poznać odrobinę teorii i zobaczyć jak pracuje nauczyciel z uczniem nad tym, by każda nuta śpiewanego utworu była intonowana w perfekcyjny sposób. Po lekcji studenci w osobach sopranistki Katarzyny Kłodzińskiej, tenora Tomasza Śledziony i bas barytona Aleksandra Kopeckiego zaprezentowali przy akompaniamencie Ewy Bąk swoje umiejętności w kilku utworach.

W trzeciej części Galerii Talentów na scenie pojawił się łomżyński duet Grześ i Agniesia czyli Agnieszka Żemek-Pawczyńska (wokal/prowadzenie) i Grzegorz Sekmistrz (pianino), który zaprosił obecne dzieci do udziału w zajęciach muzyczno-edukacyjnych oraz konkursach i zabawach. Radości było co niemiara, o czym możecie się przekonać z naszej wideorelacji.

Artykuł pochodzi www.mylomza.pl

2016-07-02 11:06 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin