ROK

./i/slide_27.jpg ./i/slide15.jpg ./i/slide_20.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide_24.jpg

Protokół Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich 2016

Protokół
Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich
odbywającego się w ramach XXIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie
Jury w składzie:
1. dr hab.Piotr Dahlig – przewodniczący, etnomuzykolog, prof. zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego
2. Anna Borucka - Szotkowska – członek jury, muzykolog, dziennikarka Polskiego Radia
3. Teresa Pardo – członek jury, folklorysta, specjalista ds. folkloru kurpiowskiego

postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

W kategorii konkursowej wykonywania utworów tradycyjnych:

zespoły śpiewacze– grupa dorosłych

I nagroda

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Myszyńca

Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Zespół „Kurpianki” z Golanki

Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda

Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Kobiecy Zespół Śpiewaczy z Kuzi


zespoły śpiewacze – grupa dzieci i młodzieży:

nagroda -Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli


zespoły folklorystyczne – grupa dorosłych

I nagroda -Zespół „Kurpie Białe” z Kacic

II nagroda -Zespół „Puszcza Zielona” z Łysych

wyróżnienie -Zespół Pieśni i Tańca „Puszcza Biała”z Pniewa

 

zespoły folklorystyczne- grupa dzieci i młodzieży:

II nagroda-Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

III nagroda -Dziecięcy Zespół Folklorystyczny„Turoślanie” z Turośli

wyróżnienie:

-Zespół „Nowe Latko” z Lelisa

-Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Młode Kurpie” z Jednorożca

 

soliści śpiewacy – grupa dorosłych:

I nagroda -Hanna Ksepka z Kuzi

II nagroda -Ewa Łempicka z Wyku

III nagroda -Henryk Kulesza z Lelisa

 

soliści śpiewacy -grupa dzieci i młodzieży:

II nagroda -Małgorzata Lemańska ze Zbójnej

II nagroda -Ewa Lemańska ze Zbójnej

 

gawędziarze – grupa dorosłych:

wyróżnienie -Władysław Gwiazda z Wolkowych


soliści instrumentaliści – grupa dorosłych:

I nagroda

-Jan Kania z Turośli

-Eugeniusz Piaścik z Dębnik

II nagroda-Zenon Kaczyński z Łysych

III nagroda- Ludwik Sztachański z Łomży

wyróżnienia -Patryk Kaczyński z Łysych


soliści instrumentaliści – grupa dzieci i młodzieży:

wyróżnienie

-Dawid Ciecierski z Adamus

-Wojciech Musiak z Turośli

-Adam Sadłowski z Turośli

-Dawid Sutkowski z Turośli


kapele:

I nagroda- Kapela Grzesia z Myszyńca

II nagroda

-Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

-Kapela „Kurpie Białe” z Kacic

III nagroda

-Kurpiowska Rodzinna Kapela „Bałdygów” z Mazuchówki

-Kapela „Łysozianie” z Łysych

 

W kategorii konkursowej interpretacji folkloru kurpiowskiego:

 

zespoły wokalne i aranżacje instrumentalne:

nagroda

-Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

-Duet Olchowików z Łomży

-Zespół Mezzoforte z Łomży

-Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”

wyróżnienie

-Kapela „Szansa” z Zambrowa

-Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego-gr. dziecięca

-Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego – gr. dorosła

-Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” z Laskowca Starego – gr. młodzieżowa

Fundatorami nagród Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku.

 

 

2016-06-20 11:46 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin