ROK

./i/slide_24.jpg ./i/slide_21.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_33.jpg

Wkręcamy w kulturę - warsztatowo

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży od maja bierze udział w zadaniu Wkręcamy w Kulturę. To szereg działań na rzecz dzieci, młodzieży osób dorosłych, czy osób z dysfunkcjami. Wakacyjne zgrupowanie w Serwach rozpoczęły procedurę wkręcania w kulturę. Jednak ostatnie dwa miesiące to intensywna warsztatowa praca nad głosem, ruchem i tworzeniem programu artystycznego. W siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży przy ulicy Małachowskiego 4 zaproszeni goście, artyści, zawodowi tancerze dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami zadania.

 

Piotr Skawski – wieloletni tancerz, choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Warszawianka przybliżał tajniki technik tanecznych oraz kroków tańców wybranych regionów.

Gościem specjalnym - prowadzącym warsztaty wokalne była Marika Marta Kosakowska - wokalistka muzyki rozrywkowej, prezenterka telewizyjna chociażby takiego programu jak The Voice of Poland. Na spotkanie z Martą Kosakowską przybyła liczna grupa fanów, ale przede wszystkim osób pragnących zgłębić wiedzę związaną z rozwojem wokalnym. Marika podzieliła się swoimi spostrzeżeniami z występów scenicznych, wskazała kilka patentów i sposobów radzenia sobie ze stresem. Wysłuchując indywidualnie uczestników dawała wskazówki i dopasowywała ćwiczenia.

Wkręcanie w kulturę musi być wielobarwne i różnorodne. Dlatego organizatorzy pokusili się też o warsztat tańca współczesnego. Magdalena Pardo – Baczewska, instruktor, trener tańca sportowego Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT żywiołowością, temperamentem i charyzmą, porwała beneficjentów i opracowała układ taneczny dla wszystkich osób przybyłych na to taneczne spotkanie.

Przed organizatorami jeszcze kilka zadań min. wyjazd do teatru muzycznego ROMA czy finałowy koncert z udziałem osób biorących udział w warsztatach stacjonarnych w ROK Łomża, na który serdecznie zapraszamy już w listopadzie. Szczegóły wkrótce.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

2019-10-23 20:01 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin