ROK

./i/slide_21.jpg ./i/slide26.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_28.jpg ./i/slide23.jpg

Festiwal Niepodległą Malowany

Fundacja Sztuk i Dialogu zaprasza na Festiwal Niepodległą Malowany, który odbędzie się 18 listopada 2018 roku. Miejsce: Muzeum Przyrody w Drozdowie w godzinach 13.00-15.00 oraz w hotel Belfort w godzinach 13.00-19.00. Festiwal Niepodległą Malowany nawiązuje do tradycji kulturalnych, inspirowany jest pieśniami i tańcem okresu XX lecia międzywojennego. Jest imprezą o charakterze edukacyjnym. To muzyczno-taneczna opowieść upamiętniająca wydarzenia historyczne, polskie tradycje narodowe. Wystąpią zespoły folklorystyczne, taneczne, wokalne oraz zaproszony zespół. W ramach Festiwalu odbędą się warsztaty tematyczne dla dzieci i młodzieży związany z naszymi bohaterami narodowymi oraz ciekawymi i ważnymi faktami historycznymi z tego okresu.

 

godz. 13.00 – 19.00
Hotel Belfort, ul. Stawiskowska 32, Piątnica

Program:
- Kapela ludowa Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży
- Taneczno-wokalne widowisko patriotyczne w wykonaniu Studia Wokalnego ROK i Zespołu Pieśni i Tańca Łomża
- I część warsztatów tanecznych prowadzonych przez Jacka Baczewskiego, trenera tańca towarzyskiego sportowego. Nauczymy się podstawowych kroków tanecznych, które szturmem podbijały parkiety okresu dwudziestolecia międzywojennego.
- Radosne lata 20-te i 30-te – widowisko muzyczno-taneczne w wykonaniu Studia Wokalnego ROK i Zespołu Pieśni i Tańca Łomża.
- II część warsztatów tanecznych.
- Skiela Kapela i tradycyjne kurpiowskie pieśni w dynamicznych opracowaniach z pogranicza jazzu, soulu i funky.
- Gwiazda wieczoru - zespół Grupa Nieformalna.
Podczas trwania Festiwalu zapraszamy dzieci na warsztaty plastyczne, z licznymi konkursami i niespodziankami.

Miejsce: Muzeum Przyrody w Drozdowie

Termin: 18.11.2018 w godz. 13.00-15.00
W ramach Festiwalu w Muzeum Przyrody w Drozdowie odbędą się warsztaty historyczne poprowadzą muzealnicy z drozdowskiego Muzeum: Marcin Rydzewski oraz Tomasz Szymański. W programie m.in. prezentacje i konkursy upamiętniające wybitne postacie z rodziny Lutosławskich oraz Romana Dmowskiego twórcę idei nowoczesnego państwa polskiego. Zajęcia będą prowadzone w następujących blokach tematycznych: Sprawa braci Lutosławskich, ks. Kazimierz Lutosławski twórca krzyża harcerskiego, Roman Dmowski w Drozdowie.


Organizator:Partnerzy:Starostwo Powiatowe w ŁomżyDofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska 

 

2018-11-09 17:53 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin