ROK

./i/slide_33.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_24.jpg ./i/slide04.jpg ./i/slide20.jpg

Zawalifikowani na Ogólnopolski Konkurs do Nowogrodu

Na posiedzeniu kwalifikacyjnym w dniu 24.05.2018 r. organizatorzy ODKK 2018 postanowili zakwalifikować do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kurpiowskich w Nowogrodzie następujące grupy i solistów:

 

Zespoły śpiewacze Dorośli:

Klonowskie Kurpsianki z Klonu

Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

Zespół Śpiewaczy z Turośli

Grupa Śpiewacza„Kurpie Białe”z Golądkowa – mężczyźni

Kobiecy Zespół Śpiewaczy „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorzy

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca- seniorki

Męski Zespół Śpiewaczy ”Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

 

Zespoły śpiewacze – dz/mł:

Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży

Grupa Śpiewacza „Młode Kurpie” z Jednorożca

 

Kapele:

Kapela Ludowa „Szansa” z Zambrowa

Kapela Jana Kani z Turośli

Kapela „Matyski” z Czarni

Kapela „Kurpie białe” z Dąbrowy

Kapela Grzesia z Susk Nowych

Kapela Czesława Drząszcza z Myszyńca

 

Soliści śpiewacy- dorośli:

Elżbieta Kasznia z Rozóg

Izabella Marzewska z Nasiadek

Hanna Ksepka z Kuzi

Agnieszka Żemek - Pawczyńska z Łomży

 

Soliści śpiewacy- Dz/mł.

Adam Zwierzchowski z Jednorożca - solista śpiewak

Bartłomiej Bartosiewicz z Jednorożca -solista śpiewak

Alicja Chojnacka z Golądkowa - solistka śpiewaczka

 

Soliści instrumentaliści- dorośli:

Jan Kania z Turośli – solista instrumentalista

Edward Koziatek z Zawad – solista instrumentalista

Eugeniusz Piaścik z Dębnik- solista instrumentalista

Michał Olchowik z Łomży – solista instrumentalista

Zenon Kaczyński z Łysych- solista instrumentalista

 

Soliści instrumentaliści- dz/mł

Karol Sadłowski z Turośli – solista instrumentalista

Dawid Sutkowski z Turośli- solista instrumentalista

Adam Sadłowski z Turośli – solista instrumentalista

Piotr Zakrzewski z Nowogrodu – solista instrumentalista

 

 

Gawędziarze:

Joanna Sadowska z Nowogrodu

Izabela szewczyk z Nowogrodu

Dominika Walczyk z Dobrego Lasu

Izabela Piaścik z Dobrego Lasu

Karolina Siwik z Dobrego Lasu

 

Pary taneczne:

-Anna Kubiak i Wiktor Więckowski z Jednorożca – para taneczna

- Jolanta Samsel i Mariusz Pliszka z Myszyńca– para taneczna

- Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży- para taneczna

- Dawid Wilga i Weronika Jóźwik z Jednorożca- para taneczna

 

 

Zespoły folklorystyczne:

Zespół„Puszcza Zielona” z Łysych- kobiety

Zespół „Pniaki i krzaki” z Lelisa

Zespół „Nowe latko” z Lelisa (dz/mł

Zespół„Łysoziańskie nuty” z Łysych

Dziecięcy Zespół Folklorystyczny”Turoślanie” z Turośli

Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie Białe” z Golądkowa

Zespół Folklorystyczny „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

 

 

 

Kategoria B:

Ewa Łępicka z Wyku – solistka śpiewaczka

Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy” z Wyszkowa

Henryk Kulesza z Lelisa- solista i gawędziarz

Chłopoki ze Zbójnej

Kapela „Miód na serce”

Zespół Folklorystyczny”Szansa” z Zambrowa

 

 

Serdecznie prosimy o regulaminowe wpłaty akredytacji - pkt 2 Regulaminu, najpóźniej do 28.5.2018 r..

Wszelkie informacji pod numerem telefonu 862190111 - p. Izabela Cierpikowska,w godz. 8.00-15.00 lub mailowo :roklomza@4lomza.pl

 

2018-05-24 15:42 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin