ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide_31.jpg ./i/slide_27.jpg ./i/slide_20.jpg

Protokół Jury Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych - Zbójna 2018

Protokół z posiedzenia komisji
Regionalnego Przeglądu Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych w Zbójnej
13.05.2018 r.


Komisja w składzie:
1. Wiesława Pawlak- Etnograf, kustosz Muzeum Północno –Mazowieckiego w Łomży
2. Edward Szabat – Kierownik muzyczny Mazurskiego zespołu Pieśni i Tańca „Ełk”
3. Aleksandra Szczubełek – Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrołęka”

Postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia,

 

 

W kategorii zespołów śpiewaczych – gr. Dorosłych:

I nagroda: Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

II nagroda: Zespół Śpiewaczy z Turośli

Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

III nagroda: Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

 

W kategorii zespołów śpiewaczych- gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Turośli

II nagroda: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy „Łomża” z Łomży

 

W kategorii solistów śpiewaków – gr. Dorosłych:

I nagroda: Agnieszka Żemek – Pawczyńska z Łomży

II nagroda: Eugenia Kuliś z Kruszy

Hanna Ksepka z Kuzi

 

W kategorii solistów instrumentalistów –gr. Dorosłych:

I nagroda: Jan Kania z Turośli

Michał Olchowik z Łomży

II nagroda: Krystyna Gromadzka z Kolna

Eugeniusz Piaścik z Dębnik

III nagroda: Stanisław Suchoicki z Górek Sypniewo

 

W kategorii solistów instrumentalistów – gr. Dzieci młodzież:

I nagroda: Dawid Sutkowski z Turośli

Karol Sadłowski z Turośli

II nagroda: Adam Sadłowski z Turośli

Piotr Zakrzewski z Nowogrodu

III nagroda: Urszula Charubin z Pored

 

W kategorii par tanecznych– gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Gabriela Wawrzyniak i Kacper Żmuda z Łomży

Wyróżnienie: Antonina Zabielska i Marek Szymański z Łomży

 

W kategorii Kapel:

I nagroda: Kapela Jana Kani z Turośli

II nagroda: Kapela „Miód na serce” z Łomży

Kapela „Szansa” z Zambrowa

 

W kategorii zespołów folklorystycznych:

I nagroda: Dziecięcy Zespół folklorystyczny „Turoślanie” z Turośli

Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

II nagroda: Zespół Folklorystyczny „Maryna” z Łomży

 

W kategorii gawędziarzy – gr. Dzieci i młodzież:

I nagroda: Izabela Szewczyk z Nowogrodu

Joanna sadowska z Nowogrodu

Dominika walczyk z Dobrego Lasu

II nagroda: Karolina Siwik z Dobrego Lasu

Izabela Piaścik z Dobrego Lasu

III nagroda: Paweł Waszkiewicz z Dobrego Lasu

Wyróżnienie: Izabela Rojewska z Nowogrodu

 

Na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich odbywający się w ramach XXV Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie, komisja zakwalifikowała wszystkich laureatów I i II nagród we wszystkich kategoriach pod warunkiem przygotowania programu opartego na folklorze kurpiowskim.

 

 

Przegląd realizowany dzięki pomocy:

 



Starostwa Powiatowego w Łomży




Urzędu Gminy Zbójna i Gminnego Ośrodka Kultury w Zbójnej




Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.




 

2018-05-14 08:55 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin