ROK

./i/slide20.jpg ./i/slide_34.jpg ./i/slide_16.jpg ./i/slide15.jpg ./i/slide_21.jpg

Aktywni w kulturze - kultura dostępna - zakończenie projektu

10 listopada 2017 roku odbył się koncert pt. ,,Tryptyk Polski', podsumowujący zadanie ,,Aktywni w kulturze' dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ,,Kultura Dostępna 2017”.
„Aktywni w kulturze” to działania o charakterze warsztatów artystycznych, tanecznych i wokalnych, wydarzeń kulturalnych, których głównym celem była integracja środowisk osób niepełnosprawnych i w pełni zdrowych. To projekt międzypokoleniowy, gdyż kierowany był do dzieci, młodzieży osób dorosłych.

W ramach zadania w dniach 05-11 sierpnia 2017 roku odbyło się zgrupowanie wyjazdowe w Centrum Wypoczynkowo-Rekreacyjnym ,,Proserwy' w Serwach, integrujące środowisko osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Uczestnicy zajęć doskonalili techniki taneczne i wokalne.
W okresie wrzesień-listopad odbyły się warsztaty artystyczne w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży. Był to cykl zajęć tanecznych i wokalnych, których uczestnikami były osoby niepełnosprawne, dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Tematyką zajęć były polskie pieśni i tańce narodowe. Uczestnicy zajęć przygotowywali się do koncertu muzyczno-tanecznego. W tym czasie powstała muzyka do koncertu, nowe aranżacje muzyczne, nagrano podkłady muzyczne, zostały zakupione i uszyte kostiumy na koncert galowy.
W dniu 10 listopada 2017 roku odbył się koncert galowy pt. ,,Tryptyk Polski' - finał i podsumowanie kilkumiesięcznej pracy uczestników zadania. Była to artystyczna opowieść patriotyczna, na którą złożyły się sugestywna muzyka, śpiew, tańce, piękne kostiumy i scenografia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w zadaniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 2017-12-04 12:39 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin