ROK

Początek sezonu turniejowego 2017/2018 łomżyńskich par tanecznych z KTT „AKAT” Łomża

W sobotę 30 września 2017 r. w Ostrołęce odbył się XXXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „o Złota Podwiązkę” i Dziecięca Gala Taneczna, na którym łomżyńskie pary taneczne tańca towarzyskiego z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, rozpoczęły wzmagania taneczne w sezonie2017/2018.
Rywalizację sportową tancerze z „AKAT”- u rozpoczęli bardzo udanym startem, zarówno w kategorii par rekreacyjnych jak i par sportowych, zajmując wiele czołowych miejsc na podium.

Bardzo dobrym akcentem było zdobycie przez Radosława Walczyka i Aleksandrę Czerwińska jednej z najwyższych klas tanecznych w kategorii 14-15 lat klasy „B”

w tańcach standardowych

Bardzo dobre wyniki par świadczą o dobrym przygotowaniu do nowego sezonu tanecznego w poszczególnych kategoriach tanecznych:

w kategorii 12-13 lat klasa D

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VII miejsce w tańcach standardowych zajęła para Wiktor Jezusek i Julia Krynica

- w kategorii 14-15 lat klasa E

I miejsce i „Złota Podwiązkę” zdobyła para Krzysztof Kodzis i Pola Grzech

- w kategorii 14 -15 lat klasa D

III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Gabriel Ostrowski i Wiktoria Wilimczyk

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Pieńkowski i Julia Kostecka

- w kategorii 14-15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej B w tańcach standardowych zdobyła para Radosław Walczyk i Aleksandra Czerwińska

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce w tańcach standardowych zajęła para

Mateusz Żebrowski i Aleksandra Wronowska

I miejsce i ,,Złotą Podwiązkę' w tańcach latynoamerykańskich i IV miejsce w tańcach standardowych i zajęła para

Rafał Plona i Linda Filipkowska

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach standardowych i zajęła para

Kamil Lewicki i Zuzanna Ogórkowska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

I miejsce i „Złotą Podwiązkę” w tańcach standardowych zdobyła para Patryk Plona

i Julia Dębek

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Krakowiecki i Zuzanna Święcka

V miejsce tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para

Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

Wyniki par rekreacyjnych

- w kategorii 8-9 lat klasa G

I miejsce zajęła para Igor Darmetko i Natalia Wykocka

-w kategorii 10-11 lat klasa H

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej G zdobyła para Kacper Laskowski i Wiktoria Kozicka

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej G zdobyła para Bartosz Weber i Oliwia Mrozek

- w kategorii 10-11 lat klasa G