ROK

./i/slide_20.jpg ./i/slide_24.jpg ./i/slide_23.jpg ./i/slide_16.jpg ./i/slide_26.jpg

Kapela Kurpiowska

Kapela kurpiowska działająca przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży.
Kapela kurpiowska (śpiewaczka i czterech muzykantów) to od kilkunastu lat znany zespół folklorystyczny z regionów puszczy zielonej, obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, biesiady i ogniska.

Kapela działa w składzie:
Janina Nasiadko – śpiew
Antoni Nasiadko – klarnet
Marek Żemek – skrzypce, śpiew
Jan Suchodoła – akordeon
Ryszard Motulewicz – basetla maryna, śpiew

Kapela kurpiowska (śpiewaczka i czterech muzykantów) to od kilkunastu lat
znany zespół folklorystyczny z regionów puszczy zielonej, obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, biesiady i ogniska.
W repertuarze: pieśni i utwory regionu kurpiowskiego (polki, oberki, okrąglaki, fafur, olender, stara baba, powolniaki), przyśpiewki weselne i biesiadne z różnych regionów oraz utwory taneczne.
Kapela w swoim repertuarze ma pieśni i tańce kurpiowskie, a także z innych regionów Polski. O wysokim poziomie wykonywanych utworów świadczą pierwsze nagrody na wojewódzkich i międzywojewódzkich konkursach, udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Baltica 1996 (Wilno) oraz w 1998 r. udział w obchodach 100-lecia Dalfsen (Holandia). Co roku od 5 lat Kapela bierze udział w imprezie ,,Kaziuki" organizowanej przez koła polonijne na Litwie. W 2004 roku Kapela reprezentowała kulturę kurpiowską na spotkaniu biznesu województwa podlaskiego z czołowymi reprezentantami biznesu estońskiego. W 2002 roku Kapela reprezentowała nasz region w Światowych Targach Turystycznych Rene 2002 /Francja/. Kapela czynnie uczestniczy na wszelkiego rodzaju konkursach i przeglądach na terenie całej Polski.

Patronat nad Kapelą Kurpiowską Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży sprawuje od dziewięciu lat. Kapela gra ponad 38 lat (powstała jako Kapela przy Skansenie Kurpiowskim).

2011-03-15 14:32 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin