Sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u w Elblągu

Kolejne sukcesy taneczne par z KTT „AKAT” Łomża
Piękny sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u
w Elblągu

W niedzielę 17 kwietnia 2016 r. w Elblągu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Jantar 2016”. W turnieju tym startowało 6 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. Był to bardzo duży turniej z udziałem z całej Polski i dużą ilością par w każdej kategorii wiekowej.
Dla łomżyńskich par tanecznych był to ogromny sukces taneczny i bardzo udany turniej, gdyż
mogli zmierzyć się z najlepszymi ośrodkami tanecznymi na Pomorzu .
W bardzo licznie obsadzonych kategoriach tanecznych w większości kategorii tam gdzie startowały pary z AKAT-u prawie wszystkie wywalczyły miejsca finałowe i medalowe.
Na uwagę zasługuje, że w kategorii 14-15 lat klasa E łomżyńska para taneczne Rafał Plona i Linda Filipkowska zajęli 2 miejsce w swojej kategorii i zdobyli wyższą klasę taneczną „D” .

Łomżyńskie pary zajęły następujące miejsca :

- w kategorii 14-15 lat klasa E

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej D zdobyła para Rafał Plona i Linda Filipkowska

- w kategorii 14-15 lat klasa D

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Jakub Wierzbowski i Zuzanna Domańska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

II miejsce w tańcach standardowych i II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para

Hubert Kamiński i Joanna Krysiak

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach standardowych zajęła para