Sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u w Warszawie

Kolejne sukcesy taneczne par z KTT „AKAT” Łomża
Ogromny sukces łomżyńskich par tanecznych z AKAT-u
w Warszawie

W sobotę 20 lutego 2016 r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Fokus 2016”. W turnieju tym startowały pary rekreacyjne i sportowe
z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury
w Łomży , trenowane przez Magdalenę i Jacka Baczewskich. Był to bardzo duży turniej z udziałem z całej Polski i dużą ilością par w każdej kategorii wiekowej.
Dla łomżyńskich par tanecznych był to bardzo udany turniej, gdyż miały możliwiść sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi parami Polski centralnej.
W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych w większości kategorii tam gdzie startowały pary z AKAT-u prawie wszystkie wywalczyły miejsca finałowe i medalowe, a w czterech kategoriach tanecznych nasze pary zdobyły miejsca pierwsze w kategorii
10-11 i 14 -15 lat , pow. 15 lat klasa D
Na uwagę zasługuje fakt , że cztery łomżyńskie pary w kategorii pow. 15 lat klasa D znalazły się w finale.
Największym osiągnięciem było zdobycie wyższej klasy tanecznej „A” przez najlepszą łomżyńską parę taneczną tańca sportowego Mateusza Dzwonkowskiego i Dagmarę Brulińską , którzy zajęli II miejsce w klasie „B” w tańcach standardowych.

Łomżyńskie pary zajęły następujące miejsca :

W KATEGORII PARA SPORTOWYCH

- w kategorii 12-13 lat klasa E

V miejsce zajęła para Hubert Kozłowski i Agata Domańska

VI miejsce zajęła para Gabriel Ostrowski i Wiktoria Wilimczyk

- w kategorii 14-15 lat klasa C

II miejsce w tańcach standardowych i II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Radosław Walczyk i Zuzanna Święcka

III miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Hubert Kamoński i Joanna Krysiak

V miejsce w tańcach latynoamerykańskich i IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para Rafał Magdziak i Nina Wiśniewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa E

IV miejsce zajęła para Adam Dąbkowski i Wiktoria Śledziewska

VI miejsce zajęła para Marek Chojnowski i Monika Jakacka

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Kamil Lewicki i Zuzanna Ogórkowska

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i IV miejsce w tańcach standardowych zajęła para Maciej Małachowski i Patrycja Olszewska

VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich i V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Kamil Gąsiewski i Joanna Elster

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i III miejsce w tańcach standardowych zajęła para Michał Korwek i Karolina Bikowska

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i VI miejsce w tańcach standardowych zajęła para Maciej Chrostowski i Sandra Brulińska

V miejsce w tańcach standardowych zajęła para Wiktor Możarowski i Julia Borawska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

II miejsce w tańcach standardowych i awans do najwyższej klasy tanecznej „A” zdobyła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

VI miejsce w tańcach standardowych i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Patryk Plona i Mariola Orzoł