Medale i Puchary z Olecka dla łomżyńskich tancerzy Lega Dance Cup

Zakończenie sezonu turniejowego par KTT „AKAT”
Medale i Puchary z Olecka dla łomżyńskich tancerzy
Lega Dance Cup 2015 r.

W sobotę13 czerwca 2015 r. w Olecku odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Lega Dance Cup 2015 „o Puchar Burmistrza Olecka”.
W turnieju tym startowały pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowane pod czujnym okiem przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.
W licznie obsadzonych kategoriach tanecznych łomżyńskie pary zaprezentowały się bardzo dobrze , kwalifikując się do finałów i zdobywając puchary i wiele miejsc medalowych.
Łomżyńscy tancerze pokazali swoje bardzo wysokie umiejętności taneczne zwyciężając
w kilku kategoriach tanecznych i zdobywając kilka miejsc na podium. Na uwagę zasługuje, że kolejne pary taneczne awansowały do wyższych klas tanecznych, co było ukoronowaniem świetnego występu łomżyniaków i pięknym akcentem na zakończenie bardzo bogatego w sukcesy taneczne sezonu tanecznego 2014/15.

- Dawid Zaniewski i Karolina Grala pow.15 lat awans do klasy A w tańcach latynoamerykańskich

W kategorii par sportowych łomżyńskie pary odniosły bardzo duży sukces zdobywając wiele miejsc finałowych

- w kategorii 12-13 lat klasa E

I miejsce i awans do wyższej klasy D zdobyła para Jakub Wierzbowski i Zuzanna Domańska

II miejsce zajęła para Krzysztof Kodzis i Aleksandra Czerwińska

- w kategorii 12-13 lat D

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Radosław Walczyk i Zuzanna Święcka

- w kategorii 14-15 lat klasa E

IV miejsce zajęła para Adam Dąbkowski i Wiktoria Śledziewska

V miejsce zajęła para Rafał Plona i Linda Filipkowska

- w kategorii 14-15 lat klasa D

II miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Żebrowski i Natalia Buckowska

- w kategorii pow. 15 lat klasa E

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej D zdobyła para Maciej Małachowski i Patrycja Olszewska

II miejsce zajęła para Marcin Cychol i Weronika Przestrzelska

III miejsce zajęła para Mikołaj Konopka i Joanna Dębek

IV miejsce zajęła para Michał Mieczkowski i Eliza Modzelewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa D

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Kamil Lewicki i Zuzanna Ogórkowska

IV miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Kamil Gąsiewski i Joanna Elster

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach standardowych zajęła para Wiktor Możarowski i Julia Borawska

IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zdobyła para Jakub Małachowski i Kinga Wiśniewska

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

I miejsce i awans do najwyższej klasy A w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Karolina Grala

III miejsce w tańcach standardowych i III miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

V miejsce w tańcach standardowych i VI miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Zbigniew Grzeszczuk i Natalia Baczewska

- w kategorii po. 15 lat open

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II miejsce w tańcach stan arowych zajęła para Piotr Łuba i Paulina Łażewska

III miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Bartosz Chojnowski i Adrianna Kiersztan

IV miejsce w tańcach standardowych i IV miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Dawid Zaniewski i Karolina Grala

W kategorii par rekreacyjnych łomżyńskie pary zdobyły bardzo wysokie miejsca:

- w kategorii do 7 lat

I miejsce zajęła para Jan Kochanowski i Zofia Faryna

- w kategorii 8-9 lat klasa H

I miejsce, puchar i awans do klasy G zdobyła para Krystian Kostecki i Gabriela Filipkowska

- w kategorii 10-11 lat klasa F

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej E zdobyła para Wiktor Jezusek i Julia Krynica

IV miejsce zajęła para Oskar Żebrowski i Natalia Puławska

- w kategorii 12-13 lat klasa G

I miejsce zajęła para Mateusz Pieńkowski i Julia Kostecka

- w kategorii 12-13 lat klasa F

I miejsce i awans do wyższej klasy E zdobyła para Maksymilian Ramatowski i Julia Olender

III miejsce i awans do wyższej klasy E zdobyła para Bartosz Folga i Klaudia Plona

IV miejsce i awans do wyższej klasy E zdobyła para Hubert Kozłowski i Agata Domańska

V miejsce zajęła para Jakub Wiśniewski i Julia Sienkiewicz

- w kategorii 14-15 lat klasa F

I miejsce zajęła para Marek Chojnowski i Aleksandra Sulkowska

II miejsce zajęła para Przemysław Zuzga i Ewa Święcicka

III miejsce zajęła para Wiktor Truszkowski i Karolina Małachowska

- w kategorii solistek młodszych do 11 lat klasa H

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej G zdobyły Zuzanna Długozima, Natalia Zuzga