ROK

./i/slide_33.jpg ./i/slide_25.jpg ./i/slide_24.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_26.jpg

XX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej - Konkurs Zespołów Kurpiowskich - kolejność występów

XX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej - Konkurs Zespołów Kurpiowskich - Nowogród 2013 - kolejność występów

 

10.00- korowód uczestników spod Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury do Amfiteatru obok Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie,

10.10 – Kurpiowski Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

10.15 - Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”- grupa dziecięca

10.20 - Eugenia Kuliś z Kruszy – solistka śpiewaczka

10.25 - Zespół Śpiewaczy z Nowej Rudy

10.35 - Władysław Gwiazda z Myszyńca -gawędziarz

10.40 – Zespół Śpiewaczy „Poziomecki” z Wykrotu

10.50 - Maria Łęgowska i Tadeusz Chorążewicz z Myszyńca- para taneczna

10.55 - Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

11.05 - Honorata Ruszczyk z Nowej Rudy – solistka śpiewaczka

11.10 - Zespół Kurpiowski „Pod Borem” z Zawad (gr,.Młodsza)

11.20 - Małgorzata Lemańska ze Zbójnej- solistka śpiewaczka

11.25 - Zygmunt Koziatek i Krystyna Opalach z Zawad – para taneczna

11.30 - Kobiecy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

11.40 - Kinga Estkowska z Nowogrodu- solistka śpiewaczka

11.45 - Zespół Śpiewaczy z Turośli

11.55 - Stanisław Sieruta z Olszyn– solista śpiewak

12.00 - Zespół Kurpiowski „ Pod Borem z Zawad (gr. Starsza)

12.10 - Duet Słopiewnie z Białegostoku

12.20 - Zofia Mróz z Kadzidła – solistka śpiewaczka

12.25 - Dziecięcy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

12.35 - Patryk Olender z Zawad- harmonista

12.40- Dziecięcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu

12.50 - Ewa Lemańska ze Zbójnej- solistka śpiewaczka

12.55 - Cecylia Murzyn i Zbigniew Piątkowski ze Starego Myszyńca- para taneczna

13.00- Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny ze Zbójnej

13.10 - Dorota Drężek z Wykrotu- solistka śpiewaczka

13.15 - Młodzieżowy Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

13.20- Zespół Śpiewaczy„Małe Kurpiaki” z Myszyńca

13.30 – Eugeniusz Piaścik z Dębnik- harmonista

13.35 – Konrad Trzciński z Niedźwiedzia - gawędziarz

13.40 - Czesław Drząszcz z Myszyńca – harmonia pedałowa

13.45 - Weronika Gwiazda z Myszyńca- solistka śpiewaczka

13.50 - Zespół „ Kurpiowszczyzna” z Myszyńca

13.55 – Marcin Grądzik i Oliwia Rolka z Myszyńca- para taneczna

14.00 - Zespół „ Hetmanki” z Tykocina

14.05 – Julia Gnoza z Myszyńca Starego- solistka śpiewaczka

14.10 - Henryk Kulesza z Lelisa – solista śpiewak

14.15 - Zespół „Kurpiaki” z Myszyńca

14.35 – Dorota Olk Koziatek z Zawad- solistka śpiewaczka

14.40 - Zespół „Kurpianki” z Golanki

14.50 - Zespół Śpiewaczy z Kuzi

15.00 - Julian Drężek z Wykrotu – gawędziarz

15.05 - Hubert Górski z Krysiak – harmonia pedałowa

15.10 - Zespół „ Puszcza Zielona”(grupa młodsza) z Łysych

15.20 - Kapela Ludowa z Myszyńca

15.25 - Męski Zespół Śpiewaczy ze Zbójnej

15.35 - Zenon Kaczyński z Łysych– harmonia pedałowa

15.40 - Wiktoria Drężek z Wykrotu- solistka śpiewaczka

15.45 – Zespół „ Nowe latko” z Lelisa

15.55 - Weronika Zyśk z Myszyńca – solistka śpiewaczka

16.00 – Daniel Koziatek i Natalia Tońska z Zawad- para taneczna

16.10 - Zambrowska Kapela „ Eli”

16.20 - Kapela Kurpiowska ze Zbójnej

16.25 - pary taneczne z Łomży

- Urszula Kozikowska i Janusz Pawczyński

- Emilia Jasińska i Artur Hermanowski

16.40 - Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” z Zambrowa

16.55 - Anna Chmielewska z Nowogrodu -solistka śpiewaczka

17.00 - Zespół Pieśni i Tańca „Łomża”- grupa dorosła

17.10 - Zespół „Kurpie” z Myszyńca

17.20 - Zofia Warych z Myszyńca – solistka śpiewaczka

17.25 – Zespół „Serasiniaki”z Serafina .

17.35 - Agnieszka Żemek – Pawczyńska z Łomży- solistka

17.40 - Kapela Jana Kani z Turośli

17.45 - Zofia Charamut z Wolkowych- solistka śpiewaczka

17.50 - Zespół Regionalny „ Myszyniec” z Myszyńca

18.00 - Alicja Pyczot z Łomży- solistka śpiewaczka

18.05 - Zespół „Puszcza Zielona” (grupa starsza) z Łysych

18.15 - Cecylia Murzyn ze Starego Myszyńca – solistka śpiewaczka

18.20 - Jan Kania z Turośli

18.25 - Przemysław Bazydło z Łomży – solista śpiewak

18.30 – Zespół „Kolnianie” z Kolna

18.40 - Żaklina i Michał Olchowik z Łomży – duet instrumentalny

18.50 – Mariola Ogniewska z Łodzisk – solistka śpiewaczka

18.55 - Kapela Czesław Drząszcz i Adam Andrzejczyk z Myszyńca

19.00 - Zakończenie przesłuchań konkursowych

19.10 - koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża” i Zespołu „2-5-1”

ok. 21.00 – ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich

 

 

XX Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej 2013

Program
16 czerwca 2013 roku (niedziela)

10.00 – korowód uczestników spod Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury do Amfiteatru obok Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie,

10.15-19.00 – Finał XX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej
– uroczyste otwarcie,
– przemówienia zaproszonych gości i lokalnych władz, itp.,
– przesłuchania Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich,
– warsztaty etnograficzne ginących zawodów w ramach „Popołudnia z twórczością ludową”.
– występy zaproszonych zespołów,
Miejsce: scena Amfiteatru obok Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie

12.00 – uroczyste otwarcie wystawy Konkursu Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu,
Miejsce: MGOK Nowogród,


20.00-20.30 – ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kurpiowskich i zakończenie XX Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej.
Miejsce: scena Amfiteatru obok Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie

Organizatorami przedsięwzięcia są:
- Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży -Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
- Fundacja Sztuk i Dialogu

Współorganizatorami są:
-Urząd Miasta i Gminy Nowogród 
-Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Nowogrodzie
-Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
- Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego

 

Przegląd odbywa się dzięki pomocy:



-Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,



-Marszałka Województwa Podlaskiego



-Starosty Łomżyńskiego



-Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku

 

 

Patronat honorowy:





Wojewoda Podlaski - Maciej Żywno

Marszałek Województwa Podlaskiego - Jarosław Dworzański

Starosta Łomżyński - Lecha Marek Szabłowski



Sponsor główny:

 



Sponsorzy:




 

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowogrodzie

 

 

 

Patronat medialny:

Filmowe Studio Skorpion,
www.4lomza.pl

 

Współpraca medialna:

Telewizja Polska - Oddział w Białymstoku, Polskie Radio Białystok, Radio Nadzieja,

Telewizja Narew, Gazeta Współczesna, Radio ESKA Łomża FM 88,8, Tygodnik ,,KONTAKTY’’

 

 


Podczas koncertów obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

 

 

2013-06-12 12:43 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin