ROK

Mistrzowskie pary taneczne z Łomży Puchary i tytuły Okręgu Podlaskiego 2012 dla łomżyńskich par

W niedzielę 2 grudnia 2012 r. w Białymstoku jak co rocznie odbywają się dwa Turnieje Tańca Towarzyskiego pod nazwą „ Puchar Okręgu Podlaskiego ” i „Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego” organizowane przez Zarząd Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Białymstoku dla par tanecznych tańca towarzyskiego sportowego z województwa Podlaskiego.
Są to turnieje mające na celu wyłonienie najlepszych tancerzy w województwie Podlaskim w poszczególnych klasach tanecznych E. D, C, B, A w turnieju pucharowym
i najlepszych tancerzy w poszczególnych kategoriach wiekowych 10-11 lat ,12-13 lat ,
14-15 lat ,16-18 lat, pow.19 lat , mistrzów Okręgu Podlaskiego na 2012 rok .
W turnieju tym startowały także łomżyńskie pary taneczne z Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży , trenowanych przez Magdalenę i Jacka Baczewskich.

Dla łomżyńskich tancerzy turniej pucharowy jak i turniej mistrzowski były bardzo udane, gdyż prawie w każdej klasie i kategorii wiekowej ,w której startowały łomżyńskie pary zdobyły pierwsze miejsca i tytuły mistrzów lub wicemistrzów województwa podlaskiego. Było to bardzo dobre podsumowanie dorobku artystycznego i tanecznego łomżyńskich tancerzy w roku 2012 roku ,udziału w wielu pokazach tanecznych ,zdobytych wyższych klas i wygranych ogólnopolskich turniejów tanecznych rozgrywanych w całej Polsce. Kilka par zostało przeklasyfikowanych do wyższych klas tanecznych ,D i C .

- w kategorii 12-13 lat klasa C

I miejsce w tańcach standardowych i I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

- w kategorii 14 -15 lat klasa E

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej D zdobyła para Wiktor Możarowski

i Magdalena Demianowicz

II miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej D zdobyła para Jakub Małachowski i Julia Borawska

- w kategorii 14-15 lat klasa D

I miejsce i awans do wyższej klasy tanecznej C zdobyła para Jakub Szymański i Kamila Wronowska

III miejsce zajęła para Dominik Lewko i Natalia Dąbrowska

IV miejsce zajęła para Michał Jagielski i Kinga Wiśniewska

V miejsce zajęła para Piotr Żuk i Alicja Ciborowska

- w kategorii 14-15 lat klasa C

I miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

- w kategorii pow. 15 lat klasa C

II miejsce w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Arkadiusz Długozima i Angelika Kluczek

- w kategorii pow. 15 lat klasa B

I miejsce w tańcach standardowych zajęła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska

Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego 2012 r.

- w kategorii 10-11 lat

II miejsce i tytuł wicemistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich

i III miejsce i tytuł drugiego wicemistrza w tańcach standardowych na 2012 r. zdobyła para Adam Góralski i Julia Dębek

- IV miejsce w tańcach standardowych i V w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Michał Korwek i Maja Skawska

- w kategorii 12-13 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych i I miejsce

i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich na 2012 r. zdobyła para Mateusz Dzwonkowski i Dagmara Brulińska

- w kategorii 14-15 lat

IV miejsce w tańcach standardowych i IV w tańcach latynoamerykańskich zajęła para Sebastian Krakowiecki i Mariola Orzoł

VI miejsce zajęła para Jakub Szymański i Kamila Wronowska

- w kategorii 16 – 18 lat

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich i

I miejsce i tytuł Mistrza Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych na 2012 r. zdobyła para Dawid Zaniewski i Marcelina Mroczkowska