ROK

./i/slide26.jpg ./i/slide18.jpg ./i/slide_29.jpg ./i/slide_16.jpg ./i/slide_34.jpg

XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o ,,Puchar Prezydenta Miasta Łomża'' - wyniki

W sobotę 28 maja 2011 r w Szkole Podstawowej Nr 10 w Łomży, odbyła się V Dziecięca Gala Taneczna i XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomża” w nowej profesjonalnej dekoracji i aranżacji oświetleniowej wykonanej przez firmę Andrzeja Grody.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Klub Tańca Towarzyskiego „AKAT” Łomża
Kierownictwo Turnieju: Magdalena Pardo-Baczewska i Jacek Baczewski
Opieka Medyczna Turnieju: dr Tadeusz Oleszczuk
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łomża – Mieczysław Leon Czerniawski

V Dziecięca Gala Taneczna rozpoczęła się o godzinie 9.00. Na samym początku zaprezentowały się przedszkolaki oraz klasy taneczne z Łomży. Po godzinie 11.00 do rywalizacji przystąpiły payr Hobby w kategoriach 10-11 G ,H i F, 12-13 G i F i powyżej 14 lat F , z Łomży, Giżycka, Ełku, Augustowa i Białegostoku.

O godzinie 14.00 rozpoczął się XV Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomża”

W Turnieju wystartowało 95 par w 8 kategoriach sportowych

12-13 lat kl. E, D

14-15 lat kl D, C

pow. 15 lat kl. E, D, C, B

z 15 klubów tanecznych z 12 miast Polski m.in. z Warszawy, Białegostoku, Iławy, Elbląga, Olsztyna, Ostrołęki, Augustowa, Kętrzyna, Lublina, Giżycka oraz Łomży.

Łomżę reprezentowało 30 par tanecznych z Klubu Tańca Towarzyskiego „Akat” działającego przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży

Podczas V Dziecięcej Galii Tanecznej i XV Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o „Puchar Prezydenta Miasta Łomży” w sumie wystartowało 288 par dziecięcych i młodzieżowych.

 

Sponsorzy:

  1. Adam Kluczek Centrum Samochodów Używanych „KLUCZEK”

  2. Tomasz Męczkowski Kostka Brukowa MJ Jedwabne

  3. Marta i Zbigniew Gosiewscy PHU Metal-Mar

  4. Tomasz Gałązka „AMADEUS”

  5. Agnieszka Kalisz ODMET

  6. Grażyna Andrzej Dąbrowscy AND GAZ

  7. Henryk Rakoczy Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK”

  8. Andrzej Łukaszewski Działka i Ogród – Konarzyce(Centrum Ogrodnicze, szkółka roślin ozdobnych

  9. Czesław Zaniewski Usługi Budowlane i Hydrauliczne

  10. Ewelina Kamińska kwiaciarnia STORCZYK

  11. Andrzej Glinicki Jacek Piłaszewicz Foto Partner

 

Zmagania par oceniała komisja sędziowska w składzie:

  1. SĘDZIOWIE:

    1. Mariusz Korzeb – Olsztyn - sędzia główny

    2. Wojciech Świech – Łódź

    3. Paweł Tomalczyk - Gdynia

    4. Andrzej Łukomski – Radom

    5. Krzysztof Kulig - Olsztyn

    6. Krzysztof Byszewski - Białystok

    7. Tomasz Reindl - Warszawa

    8. Jacek Baczewski - Łomża

 

 

 

2 pary z Klubu „AKAT” otrzymały awans do wyższych klas:

Daniel Gosiewski, Martyna Dąbrowska - awans do klasy C

Damian Ustaszewski, Amanda Darmetko – awans do klasy A w stylu latynoamerykańskim

 

Licznie przybyła publiczność stworzyła bardzo gorącą atmosferę oklaskując wszystkie pary.
Nagrody wręczali:

V-ce starosta powiatu łomżyńskiego – Krzysztof Kozicki

Dyrektor SP 10 – p. Leszek Sobociński

V-ce dyrektor Sp 10 – Jadwiga Kirejczyk

Centrum Samochodów Używanych – p. Adam Kluczek

 

 

WYNIKI TURNIEJU:

 

W I Bloku tanecznym o godz:14.00

 

12-13 lat klasa E

I miejsce Smarżewski Łukasz, Rutkowska Anita – Kadryl Białystok

IV miejsce Dominik Lewko Natalia Dąbrowska – Akat Łomża

 

14-15 lat klasa D

I miejsce Krakowiecki Sebastian, Mariola Orzoł- Akat Łomża

III miejsce Gliński Hubert, Grala Karolina- Akat Łomża

 

14-15 C tańce standardowe

I miejsce Bartnikowski Michał, Nyt Katarzyna – Muza Olsztyn

V miesjce Chojnowski Bartosz, Kiersztan Adrianna - Akat Łomża

 

14 -1 5 C tańce latynoamerykańskie

I miejsce Krygiel Piotr, Matyszczyk Małgorzata – Promenada Augustów

II miejsce Chojnowski Bartosz, Kiersztan Adrianna - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa e

 

I miejsce Siwik Damian, Ewelina Godlewska - Akat Łomża

III miejsce Kukliński Hubert, Dominika Domitrz - Akat Łomża

 

 

 

W III Bloku o godzinie 18.00 odbyła się Gala Taneczna turnieju.

 

12-13 lat klasa D

I miejsce Jasińśki Jakub, Czerwińska Żaneta – Promenada Olecko

II miejsce Dzwonkowski Mateusz, Brulińska Dagmara- Akat Łomża

VI miejsce Jakub Szymański, Kamila Wronowska - Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa D

I miejsce Daniel Gosiewski, Martyna Dąbrowska- Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce standardowe

I miejsce Szeszko Maciej Movsisyan Rozanna – Tęcza Białystok

 

Powyżej 15 lat klasa C tańce latynoamerykański

I miejsce Kluź Igor, Nietupska Magda – Progress Warszawa

IV miejsce Paweł Truchel Justyna Zaniewska Akat Łomża

Powyżej 15 lat klasa B tańce standardowe

I miejsce Habedank Maciej , Szostek MONIKA – Estela Olsztyn

III miejsce Krzysztof Długozima, Klaudia Kukowska- Akat Łomża

IV miejsce Ustaszewski Damian, Darmetko Amanda- Akat Łomża

 

Powyżej 15 lat klasa B tańce latynoamerykański

I miejsce Perzanowski Jakub , Zacharzewska Katarzyna –Fan Ostrołęka

III miejsce Ustaszewski Damian, Darmetko Amanda- Akat Łomża

 

 

V Dziecięca Gala Taneczna

 

Kategoria 10-11 lat klasa G

I miejsce Patryk Sobczyński , Joanna Pogroszewska – Akat Łomża

II miejsce Kamil Lewicki, Maja Skawska– Akat Łomża

III miejsce Piotr Kuligowski, Sylwia Rutowska –Prestige Mońki

 

Kategoria 10-11 lat klasa H

I miejsce Hubert Kamiński, Joanna Krysiak– Akat Łomża

II miejsce Mateusz Żebrowski, Klaudia Ramotowska– Akat Łomża

III miejsce Hubert Kozikowski, Wiktoria Koźlicka– Akat Łomża

 

Kategoria 12-13 lat klasa G

I miejsce Jakub Patejuk, Emilia Rawłuszko - Czar Par Giżycko

II miejsce Mateusz Konopka, Anna Stypiczyńska– Akat Łomża

III miejsce Kamil Lewicki, Karolina Poliszkiewicz– Akat Łomża

 

Kategoria 12-13 lat klasa F

I miejsce Patryk Łępicki, Paulina Korytkowska– Akat Łomża

II miejsce Piotr Zakrzewski, Julia Wiszowaty – Czar Par Giżycko

III miejsce Tomasz Śliwecki, Natalia Klej– Akat Łomża

 

Kategoria Powyżej 14 lat klasa F

I miejsce Michał Jagielski, Kinga Wiśniewska– Akat Łomża

II miejsce Aleksander Grzeszczuk, Zuzanna Kruszewska– Akat Łomża

III miejsce Wiktor Możarowski, Paulina Łażewska– Akat Łomża

 

2011-05-30 10:16 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin