ROK

./i/slide_28.jpg ./i/slide28.jpg ./i/slide20.jpg ./i/slide27.jpg ./i/slide_11.jpg

"Summertime", czyli piątek z Festiwalem Muzyczne Dni Drozdowo Łomża

Summertime był kolejnym koncertem przygotowanym dla melomanów z okazji 26. Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. - Publiczność festiwalowa jest naprawdę gorąca, wspaniała, wspaniale odbiera i muzykę proponowanych przez artystów, i samych wykonawców - mówi Jacek Szymański, dyrektor artystyczny Festiwalu.

 

- Cieszymy się bardzo, że możemy kolejny raz koncertować w tej pięknej, wielkiej auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, która w tym roku obchodzi 15 lat istnienia - opowiada Jacek Szymański, podkreślając jednocześnie, że koncert pn. Summertime został zorganizowany właśnie na cześć uczelni.

W auli zgromadzona publiczność mogła wysłuchać szeregu arii operowych, operetkowych, musicalowych, ale również instrumentalnych.

W programie znalazły się takie dzieła jak:G. Gershwin - Summertime, S. Moniuszko - Dziad i baba C. Zeller - aria Krystynki z operetki Ptasznik z Tyrolu, J. Massenet - Medytacja z opery Thais G. Donizetti - aria Tonia z opery Córka pułku, J. Brahms - Taniec węgierski G. Puccini - aria Lauretty z opery Gianni Schicchi, J. Strauss - aria Homonaya z operetki Baron cygański G. Gershwin - Summertime, F. Reymond - czardasz z opery Perła w Tokayu G. Gershwin - The Man I love (Mężczyzna którego kocham), H. Wars - duet Dla ciebie chcę być biała z rewii Czarna perła F. Reymond - aria Juliszki z operetki Błękitna maska, E. Kalman - aria Maricy z operetki Hrabina Marica M. Rimski-Korsakow - Lot trzmiela, R. Friml - Hymn włóczęgów z operetki Król włóczęgów Francesco Sartori - Con Te Partiro czyli Time To Say Goodbye E. Kalman - Artystki z Variete z operetki Księżniczka czardasza.

www.mylomza.pl

2019-07-11 15:14 Opublikował: Administrator

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży - Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego


ul. Małachowskiego 4
tel. 086 219 01 11, 86 219 02 00
fax. 086 219 01 11 E-mail:rok@4lomza.pl
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin